Zazdrość i wyścigi żółwi

Wojciech Kołyszko, Jovanka Tomaszewska
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Zazdrość i wyścigi żółwi
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Uczucia są czymś naturalnym. Gdy jesteśmy świadomi tego, co czujemy, i potrafimy to w odpowiedni sposób wyrażać, życie nabiera głębi, a relacje z innymi ludźmi – pełni. Jeśli jednak ignorujemy uczucia bądź się ich boimy, zaczynają się kłopoty. Nawet najbardziej rozwinięty intelekt nie zastąpi inteligencji emocjonalnej. Seria bajek o uczuciach ma na celu wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka. Opowieści są pomyślane tak, by uczyły rozpoznawania, akceptowania i właściwego okazywania uczuć. Są adresowane głównie do dzieci w wieku 5–9 lat, ale także dorosłym przyniosą użyteczną wiedzę na ten temat. Zazdrość i wyścigi żółwi opowiada o korzyściach, jakie możemy odnieść, gdy rozumiemy, co mówi nam odczuwana zazdrość, a także o tym, co się dzieje, gdy uczucie to zaczyna przysłaniać wszystko i wszystkich. Książka zawiera „Instrukcję obsługi zazdrości”, w przystępny sposób przedstawiającą praktyczne sposoby radzenia sobie z tym uczuciem, a także wiele zabaw i ćwiczeń pomagających lepiej je poznać, również w kontekście innych emocji. Ta ostatnia część będzie przydatna zarówno dla rodziców, jak i osób pracujących z dziećmi. Kolejne bajki z serii przedstawiają złość, smutek, strach, wstyd i radość. Warto zapoznać się również z nimi, gdyż wszystkie uczucia są ze sobą powiązane i tylko znajomość wszystkich pozwala nam korzystać w pełni z własnych możliwości.
Data wydania: 2014
ISBN: 978-83-60577-98-1, 9788360577981
Wydawnictwo: GWP
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 56

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Zazdrość i wyścigi żółwi nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@magdalena.borkowska13
2021-12-16
8 /10
Przeczytane

W pracy psychologa wykorzystuję książki z tej serii do przeprowadzania bajkoterapii i innych zajęć dotyczących emocji.
Dzieci bardzo je lubią - przyjemnie się je czyta. Poruszają wiele ważnych wątków; autor nie pokazuje jednego sposobu reagowania na daną sytuację, ale pokazuje wiele możliwości.

Świetny jest ostatni rozdział, który podsumowuje fakty o danej emocji i dzieci mają w pigułce m.in.: co to jest za emocja, jak wyglądamy gdy odczuwamy daną emocję, jak ją rozpoznać u siebie i u innych, jak sobie z daną emocją radzić...

Na samym końcu znajduje się sporo wartych uwagi ćwiczeń, które mogą wykonać dzieci włącznie z rodzicami.

Polecam każdemu, kto chce porozmawiać ze swoim dzieckiem o różnych emocjach. Również polecam osobom (nie tylko dzieciom!), które chcą zrozumieć, po co nam są w ogóle emocje.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Zazdrość i wyścigi żółwi. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat