Zemsta Róży

Nicole Galland
Zemsta Róży
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Akcja powieści, łączącej w sobie cechy romansu i dramatu politycznego, rozgrywa się we Francji i w Niemczech w XII wieku. Autorkę zainspirował XIII-wieczny romans, na który natknęła się w swoich literackich poszukiwaniach, a w którym - jak uważa - narrator okłamywał czytelników. Galland też pisze o ukrywaniu prawdy, o oszustwach, intrygach, podstępach. Bohaterem powieści jest młody Burgundczyk Willem z Dole - szlachetny, ale ubogi rycerz, który na skutek dziwnego splotu wydarzeń dostaje się na dwór cesarza. Władca, zachwycony jego żarliwą wiarą i przymiotami charakteru, czyni go pierwszym Rycerzem Imperium. Delikatny i wrażliwy młodzieniec musi nagle zupełnie zmienić swoje przekonania, niekiedy uciec się do użycia siły, groźby czy kłamstwa, by znaleźć się w nieznanym sobie dotąd świecie.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7384-686-9, 9788373846869
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Stron: 402

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Zemsta Róży aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

VI
2014-06-30
Przeczytane

Książka napisana współczesnym, przystępnym językiem. Powieść momentami zabawna, momentami smutna intryguje i zachęca do dalszej lektury.

| link |
@miriamagnieszkaweronika
Przeczytane

pogmatfana, ale fajna. trochę mi zajęło zanim skumałam i połaczyłam wszystkie wątki ze sobą, ale warto było : bardzo przyjemna :)

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Zemsta Róży. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl