Zmierzch i filozofia

Zmierzch i filozofia
3.43
Ocena 3.43 na 5 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Niezapomniane połączenie wampiryzmu, miłości i filozofii – dla miłośników kul...
Niezapomniane połączenie wampiryzmu, miłości i filozofii – dla miłośników kultowej serii ZMIERZCH. Książka „ZMIERZCH” I FILOZOFIA to niezbędnik dla miłośników powieści Stefanie Meyer w każdym wieku – żywych i nieumarłych. Historia zakazanej miłości młodej dziewczyny i nieśmiertelnego wampira – pr...
Pełny opis
Data wydania: 2009
ISBN: 9788376482750
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Napisz swoją opinię

Opinie

@Czmielaa
@Czmielaa 2010-05-31
Beznadziejna. Jak bardzo lubie czytać książki, ktore innych zdaniem są nudne i nieciekawe to przy tej zasypiałam. Nie polecam, bo to strata czasu.. Przez większość czasu były tylko filozofie ' współczesnychmyślicieli ' Wiem, ze tytuł brzmi " Zmierzch i filozofia", ale tego dla mnie było za wiele..nie dobrnęłam do końca.
@zosogirl
@zosogirl 2010-12-10
Autorka poprzestała na bodajże trzeciej/czwartej części, a więc teraz trzeba płodzić cokolwiek, byle tylko miało gdzieś w sobie słowo "zmierzch" a sukces wśród naiwnych nastolatek gwarantowany. Wybaczcie.
@Thomash
@Thomash 2010-12-10
a już wiem o co chodzi:-)......b http://film.onet.pl/0,0,1863323,wiadomosci.html i trzeba się dorobić na tych 17 mln sprzedanych;-)
@possession-girl
@possession-girl 2010-03-28
Przeczytane (2010-01-01)
Cóż... Mądra ;D Poza tym naprawdę rzuca nowe światło na bohaterów. Zupełnie inaczej teraz patrzę na sagę Zmierzch
MO
@morelka15 2011-02-28
Przeczytane (2011-02-28)
książka jest super dlatego który lubi wampiry czyli między innymi dla mnie:)
@vesippous
@vesippous 2010-03-28
Przeczytane (2009-12-25)
Jak dla mnie - trudna i nie zbyt pociągająca, ale... mądra XD
Zmierzch i filozofia

Niezapomniane połączenie wampiryzmu, miłości i filozofii – dla miłośników kultowej serii ZMIERZCH. Książka „ZMIERZCH” I FILOZOFIA to niezbędnik dla miłośników powieści Stefanie Meyer w każdym wieku – żywych i nieumarłych. Historia zakazanej miłości młodej dziewczyny i nieśmiertelnego wampira – przedstawiona przez Stephenie Meyer w serii ZMIERZCH – uwiodła już wielomilionową rzeszę fanów na całym świecie. To nie tylko znakomite połączenie romansu z trzymającym w napięciu horrorem, ale także – jak się okazuje – wspaniały przyczynek do filozoficznych rozważań na temat miłości, śmierci i rozumienia samego siebie. Bohaterowie serii ZMIERZCH – Bella, Edward i Jacob, ich rodziny i przyjaciele – są lustrem, w którym widzimy nasze największe lęki i marzenia, wszystko, co dla nas ważne, dlatego warto poświęcić im chwilę głębszej refleksji. Sięgając do mądrości filozofów, autorzy książki próbują odpowiedzieć między innymi na pytania: * Jaka jest natura miłości? * Czy należy bać się śmierci? * Ile tak naprawdę mamy wolności? * Dlaczego kochamy wampiry? * Jak to jest doświadczać świata jako wampir? * Czy bycie wegetarianinem jest zobowiązaniem moralnym? * Co mówią nam o wolnej woli zmagania wampirów wegetarian, starających się kontrolować „naturalną” potrzebę picia ludzkiej krwi? * Czy wampiry, które zabijają tylko zwierzęta mogą czuć się rozgrzeszone? * Czy Edward jest bohaterem romantycznym, czy tylko natrętem? * Czy Jacob byłby lepszym chłopakiem dla Belli niż Edward? Nieważne, czy jesteś fanem Edwarda Cullena, czy Jacoba Blacka, czy uważasz, że Bella jest głupia, czy romantyczna, czy jesteś weganinem, czy mięsożercą – książka „ZMIERZCH” I FILOZOFIA wciąga tak samo, a dodatkowo rzuca nowe światło na bohaterów ZMIERZCHU i ich historię.

Współtworzący tą stronę
puchar @Shelle_ @Shelle_ pierwsza opinia