Znajomi nieznajomi. Jak ludzie, których nie znasz mogą Cię zmienić

Kio Stark
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Znajomi nieznajomi. Jak ludzie, których nie znasz mogą Cię zmienić
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Odkryj nieoczekiwane przyjemności i ekscytujące możliwości płynące z rozmawiania z nieznajomymi i zobacz, jak te momenty mogą zmienić ciebie i świat, który dzielimy.

„Znajomi nieznajomi” opowiadają się za przyjemnościami płynącymi z rozmawiania z osobami, których nie znasz. Nasze życie jest coraz bardziej odosobnione. Spieszymy się, przemykamy po ulicach ze spuszczonymi głowami, kierujemy myśli gdzie indziej, słuchamy tylko tego, co już znamy, i rzadko staramy się doświadczyć czegoś nowego. Mówienie do obcych pociąga za sobą wspólne doświadczanie człowieczeństwa i tworzy autentyczne powiązania emocjonalne. Poszerza nasz świat. Nawiązywane interakcje utwierdzają związek z miejscami, w których żyjemy, pracujemy i bawimy się, są pięknymi przerwami w rutynie naszego życia. Stark pokazuje, jak rozmawianie z obcymi na nowo budzi nas do życia.

Książka opiera się na życiowej praktyce Stark w rozmawianiu z obcymi ludźmi oraz dokumentuje te krótkie spotkania i pokazuje dynamikę tego, gdzie, jak i dlaczego obcy się ze sobą spotykają. „Znajomi nieznajomi” eksplorują bogate emocjonalne i polityczne znaczenia, które ujawniają się nawet w krótkich rozmowach i nieoczekiwanych spotkaniach z nieznajomymi. Stark ujawnia ukryte procesy, dzięki którym decydujemy, z kim się przywitać i komu zaufać, oraz niepisane zasady, na których te spotkania się opierają. Ta niezwykła książka uczy czytelników, jak rozpocząć rozmowę z nieznajomym i zawiera wyzwania dla tych, którzy odważą się to uczynić.
Data wydania: 2020
ISBN: 978-83-65796-53-0, 9788365796530
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Relacja
Seria: TED Books
Stron: 112
dodana przez: mewaczyta

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Człowiek jako jednostka. Uśmiech szansą na lepsze jutro.

28.01.2021

"Rozmawiając z nieznajomymi, w cudowny i zaskakujący sposób zakłócamy przewidywalną narrację codziennego życia. Zmieniamy perspektywę. Tworzymy chwilowe, znaczące relacje." Zakłócanie przewidywalnej narracji życia może nie brzmi dla wszystkich tak dobrze, jak dla mnie. Być może spora część osób nie lubi wychodzić ze swojej strefy komfortu i zaburz... Recenzja książki Znajomi nieznajomi. Jak ludzie, których nie znasz mogą Cię zmienić

@mommythereader@mommythereader × 2

Czy wypada mówić do każdego przechodnia "dzień dobry"? 👀

1.11.2020

Na to pytanie niestety nie udzielę dziś odpowiedzi, choć (uwaga, spojler) podsunę refleksję nt. uśmiechania się do "obcych". A zastąpiwszy myśl "przemoc rodzi przemoc" na "otwartość wzbudza otwartość", jawić się nam będzie sens książki autorstwa K. Stark (widocznej na zdjęciu👆🏻). A jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o społeczeństwie i współ... Recenzja książki Znajomi nieznajomi. Jak ludzie, których nie znasz mogą Cię zmienić

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@mommythereader
@mommythereader
2021-01-28
10 /10
Przeczytane
@autodydaktyczna
2020-11-01
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Znajomi nieznajomi. Jak ludzie, których nie znasz mogą Cię zmienić. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl