Zróżnicowanie rozwoju współczesnej Europy

Andrzej Nowosad, Rafał Wisła
Zróżnicowanie rozwoju współczesnej Europy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka Zróżnicowanie rozwoju współczesnej Europy stanowi rezultat badań politycznych i gospodarczych w zakresie zmian, jakie zachodzą w Europie. Autorzy scharakteryzowali w niej systemy polityczne i gospodarcze 44 państw. Wskazali skale wolności politycznych i gospodarczych, zróżnicowania rozwoju ekonomicznego, rynku pracy i wydajności pracy, specyfikę bezrobocia, rynku finansowego, a także skale technologicznej przewagi komparatywnej i bezpośrednich inwestycji zagranicznych. W swoich badaniach zastosowali metody analizy danych z wykorzystaniem narzędzi ekonomicznych i politycznych.„Każdy z rozdziałów niniejszej monografii świadczy o tym, że udzielenie odpowiedzi na pytanie, jaka jest Europa pierwszej dekady XXI wieku, to zadanie skomplikowane i dotyczy wielu sfer życia politycznego, ekonomicznego oraz społecznego. W celu sformułowania odpowiedzi Autorzy wykorzystali bardzo zróżnicowaną metodologię, zawsze trafnie dobraną, w wielu wypadkach bardzo zaawansowaną, wymagającą dużej znajomości przedmiotu. Często metody analizy są znaczącym rozwinięciem metodologii dotychczas stosowanej. Niezmiernie cennym elementem publikacji są przeglądy bogatej literatury dotyczącej omawianego zagadnienia, zamieszczone w każdym rozdziale.”dr hab. Stanisław Gędek
ISBN: 978-83-233-4029-4, 9788323340294
Wydawnictwo: Uniwersytetu Jagiellońskiego

Autor

Andrzej Nowosad Andrzej Nowosad Tłumacz przysięgły jęz. bułgarskiego, pracuje w Uniwersytecie Jagiellońskim w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej jako doktor habilitowany na stanowisku adiunkta.

Pozostałe książki:

Łakomy niedźwiadek Władza i media w Bułgarii Guzdrała i Raptus przez góry i wody
Wszystkie książki Andrzej Nowosad

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Zróżnicowanie rozwoju współczesnej Europy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zróżnicowanie rozwoju współczesnej Europy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl