Życie codzienne w zamkach nad Loarą. W czasach Renesansu

Ivan Cloulas
Życie codzienne w zamkach nad Loarą. W czasach Renesansu
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wyniosłe, pełne harmonii i malownicze zamki nad Loarą były scenerią wydarzeń jednego z najwspanialszych okresów w historii, odrodzenia. Wyniosłe ze znaczonej klęskami przeszłości, są świadectwem cywilizacji sławiącej radość i rozkose życia. Najstarsze z nich poznały nieszczęścia wojny stuletniej. Ofiarowały swoje szańce Karolowi VII, który potrzebował Joanny d'Arc, by dotrzeć z Chinon do Reims na swoją koronację. "Król Bourges" wrócił jednak do Doliny Loary, wiedziony upodobaniami i miłością.Choć nie przebrzmiały jeszcze echa krwawych i zaciętych walk, dla Loches nastał czas gier i zabaw w towarzystwie Agnieszki Sorel, kochanki króla. U podnóża upadających twierdz, które pełniły wcześniej funkcje więzień i strażnic wojskowych, zaczęły wyrastać dwory. Po zbudowaniu Plessis-les- Tours Ludwik XI z przyjemnościa korzystał z uroków prywatnej rezydencji. Zarówno tam, jak w Amboise, gdzie przebywała królowa z dziećmi, coraz więcej znaków zwiastowało nadejście nowych czasów.
Tytuł oryginalny: Les chateaux de la Loire au temps de la Renaissance
Data wydania: 1999
ISBN: 83-87505-32-3, 8387505323
Wydawnictwo: Moderski i S-ka
Seria: Życie codzienne
Kategoria: Historia
Stron: 303

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Życie codzienne w zamkach nad Loarą. W czasach Renesansu nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Życie codzienne w zamkach nad Loarą. W czasach Renesansu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl