Żyj zgodnie z fazami Księżyca

Kirsty Gallagher
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów
Żyj zgodnie z fazami Księżyca
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów

Opis

Zapraszamy do świata magii, dzięki której łatwiej przywrócić kontrolę nad własnym życiem!

Ciepła i inspirująca książka o księżycu, jego magii i o tym, jak ją wpleść w swoje życie. Wnosi wiedzę i praktyki mistyczne do współczesnego życia w taki sposób, że każdy może wziąć z tego coś dla siebie. Zawiera wystarczająco dużo informacji, aby można zrozumieć podstawy astrologii księżycowej bez zagubienia jego magiczności.

Autorka zapewnia, że obserwacja zmieniających się cykli księżyca pomoże pojąć znaczenie uczuć i przywrócić kontrolę nad własnym życiem.

Tytuł oryginalny: Lunar Living
Data wydania: 2021-02-10
ISBN: 978-83-287-1598-1, 9788328715981
Wydawnictwo: Muza
Kategoria: Poradniki
Stron: 224
dodana przez: chudini0505

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Magia księżyca

11.02.2021

Czy zastanawialiście się nad tym dlaczego raz jesteśmy pełni energii, a nawet nadpobudliwi iagresywni, natomiast innego razu jesteśmy ospali i spokojni? Większość osób przypisuje to złemu losowi, danemu charakterowi albo niesprzyjającym nam warunkom środowiskowym. A co, jeżeli prawda może leżeć, gdzieś indziej? W książce „Żyj zgodnie z fazami ks... Recenzja książki Żyj zgodnie z fazami Księżyca

Podążąj za energią Księżyca

2.03.2021

 „Ci, którzy nie wierzą w magię, nigdy jej nie poczują” Księżyc od zawsze wzbudzał zainteresowanie ludzi w różnych kulturach i wierzeniach. Dla naszych przodków był wyznacznikiem czasu, określał rytm życia i działań. Poszczególne jego fazy i przebywanie w poszczególnych znakach zodiaku mają swoje określone oddziaływanie na każdą naszą czynnoś... Recenzja książki Żyj zgodnie z fazami Księżyca

@Mirka@Mirka × 3

gdy natknęłam się na „Żyj zgodnie z fazami księżyca” byłam zaintrygowana

17.02.2021

Jest jakiś gatunek, który omijacie szerokim łukiem? U mnie są to wszelkiej maści poradniki. Zwykle nie wnoszą nic do mojego życia, a jedynie denerwują mnie swoim moralizatorskim wydźwiękiem. Jednak, gdy natknęłam się na „Żyj zgodnie z fazami księżyca” byłam zaintrygowana i zdecydowałam się zrobić kolejne podejście do tego typu literatury. Czy... Recenzja książki Żyj zgodnie z fazami Księżyca

Poradnik, czy podręcznik?

12.03.2021

„Żyj zgodnie z fazami księżyca” autorstwa Kirsty Gallagher to poradnik, który nie do końca czuć w odbiorze jako ten właśnie gatunek. Osobiście sklasyfikowałabym ten tytuł bardziej jako podręcznik, bo tym właśnie był dla mnie. Już na samym początku Kirsty opowiada nam historię swojej relacji z Księżycem i jego magią. Latami analizowała i uczyła ... Recenzja książki Żyj zgodnie z fazami Księżyca

Moja opinia o książce

Opinie

@Grzechuczyta
2021-02-11
10 /10
Przeczytane Recenzje Posiadam

Książkę czyta się szybko i przyjemnie, a dodatkowo każda faza jest zilustrowana, by nie pomylić ze sobą tych pośrednich. Narzędzia przytaczane w tekście zostały objaśnione i zawsze jest do nich odsyłacz, żeby łatwo można było je znaleźć i je sobie przypomnieć. Gorąco polecam pozycję wszystkim czytelnikom pragnącym znaleźć odpowiedzi albo przynajmniej wskazówki do tego, jak ułatwić i zrobić bardziej efektywnym nasze życie.

× 10 | link |
@Bookmaania
2021-02-16
7 /10
Przeczytane Przeczytane w 2021 Wydawnictwo Muza

Jak doskonale wiemy, człowiek składa się w głównej części z wody, co za tym idzie jesteśmy także podatni i zależni od niektórych czynników.

Autorka książki Kristy Gallagher ''Żyj zgodnie z fazami księżyca'' stara się nam wytłumaczyć zależności jakie sam księżyc oddziałuje na nasze ciało w zależności od swojej formy.
Są momenty, że czujemy większe rozdrażnienie i zmęczenie, bądź pełnię siły i życia, a co za tym idzie chęć do wszelkiej otaczającej nas pracy. W książce przedstawione są wszystkie cykle księżyca i ukazujące jego energię wpływającą na nasze ciało. Dodając do tego znaki zodiaku i cały układ konstelancyjny tworzy się naprawdę niesamowita sieć do ogarnięcia tych wszelkich zależności, stąd pomysł na ten poradnik.

Moje odczucia po przeczytaniu książki są nieco nienasycone. Moja ogromna ciekawość nakazała mi sięgnąć po tę książkę, wiem, że ciężko to wszystko ogarnąć na jeden raz, więc z pewnością będę często do niej zaglądać. Podobają mi się elementy charakteryzujące i opisujące każdy poszczególny znak zodiaku oraz streszczenie najważniejszych elementów nawiązujących do tematu. Pomimo, że nie śledzę w żaden sposób horoskopów, ani nie żyje w pełnej harmonii konstelancyjnej, fakty opisujące mój znak zgadzają się całkowicie. Brakuje kilku rozwinięć ciekawych tematów, ale na swój sposób jest to przyjemna książka. Spróbuję tego życia zgodnie z fazą księżyca, zobaczymy czy uda mi się zastosować i wykorzystać w pełni przedstawione wskazówki.

...

× 9 | link |
@Mollinka_90
2021-02-20
6 /10
Przeczytane

"Żyj zgodnie z fazami Księżyca" to książka, którą poleciłabym młodym adeptom astrologii. Osobom, które zainteresowane są duchowością i życiem zgodnym z Naturą. Książka może pomóc zrozumieć, że nasze zachowanie może wynikać nie tylko z charakteru czy okoliczności, ale może wpływają na nie z pozoru odległe czynniki, takie jak fazy Księżyca.
Póki co, nie znalazłam w tej książce zbyt wiele informacji, które uznałabym za ważne dla siebie, ale jest to kompletnie nie moja dziedzina, więc opinia jest czysto subiektywna. Na pewno na plus należy zaliczyć lekki styl, krótkie acz treściwe opisy i wyjaśnienia, co kiedy i jak.
Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Muza.

× 9 | link |
@sistersasbooks
2021-02-10
Przeczytane

Czy wierzycie w magię księżyca?
Zastanawialiście się kiedyś czy fazy tego ogromnego obiektu znajdującego się w nocy na niebie mają jakieś znaczenie na nasze zachowanie, na nasze emocje, na nasze odczucia?
Dzisiaj przychodzimy do was z recenzją książki "Żyj zgodnie z fazami księżyca" Kirsty Gallagher.
Autorka ukazuje w książce bardzo dużo teorii, gdyż znajdziemy tam wiele wiadomości związanych z samym zagadnieniem księżyca i z jego fazami. Bardzo fajne wyjaśnienie dla osób, które nie mają kompletnego pojęcia o jakiś podstawowych informacjach odnośnie naturalnego satelity Ziemi i oczywiście takie powtórzenie dla ludzi bardziej ogarniętych w tej dziedzinie. Sam początek bardzo nam się podobał, chociaż czasem musiałyśmy czytać kilka razy, żeby zrozumieć o co dokładnie chodzi.
Książka dzieli się tak jakby na cztery rozdziały według nas, chociaż podzielono ją na trzy części. W pierwszym rozdziale opisuje właśnie te podstawowe informacje o których już wspominałyśmy. W drugim rozdziale przechodzi w końcu do rzeczy i wskazuje jak poszczególne fazy wpływają na nasze całe życie, włączając w to wszystkie możliwe aspekty i te związane z ciałem jak i z umysłem. Trzecia część obejmuje tematykę związaną z wpływem srebrnego globu w znakach zodiaku, jest to interesująca kwestia gdyż nie dotyczy poszczególnych znaków, lecz wszystkich oddziałowujących na pojedynczą jednostkę. I ostatni rozdział są to tematy związane z praktykowaniem tego wpływu poprzez różnorakie metody, tak...

| link |
@ewfor
2022-04-04
7 /10
Przeczytane

Autorka twierdzi, że zawsze fascynował ją księżyc i astrologia. Jej prawdziwa podróż z księżycem rozpoczęła się w 2009 roku, kiedy spędziła 8 miesięcy w Indiach.
Z jej książki dowiadujemy się między innymi, aby nie ćwiczyć jogi w czasie pełni i nowiu (ze względu na energiczne siły księżyca, które mają swoisty wpływ na ludzi.
Przy okazji poznawania oddziaływania księżyca nie tylko na ludzi, poznajemy różne ciekawostki z życia przyrody.
Przyznam szczerze, że chociaż autorka starała się wszystko opisać w miarę czytelnie, nie wszystko potrafiłam zrozumieć na tyle, aby móc myśleć o tym w sensie realizacji swojego bytu w zgodzie z fazami księżyca czy znakami zodiaku.
Myślę, że dla większości aspektów potrzebna jest głębsza analiza pozwalająca na dogłębne zrozumienie tego, co zostało przekazane w tej książce. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie skupić myśli na takiej analizie.
Ta książka to coś w rodzaju połączenia coachingu-jogi-magii-mocy.
Z pewnością inaczej odbiorą ją sceptycy, niewierzący w moc oddziaływania księżyca na zachowania czy odczucia człowieka w danym okresie (nów lub pełnia). Inaczej odbiorą tę książkę osoby wierzące w potęgę księżyca.
Ale z pewnością dla wielu czytelników jest to kopalnia wiedzy, z której dowiadujemy się na przykład co to są afirmacje i jak można je wykorzystać budując siebie.
Czy wiecie, kiedy mówi się, że księżyc jest niebieski, a kiedy czarny?
Książka p...

| link |
CZ
2021-02-28
7 /10

Autorka, Kirsty Gallangher to nauczycielka jogi i medytacji, a także trenerka i mentorka Księżycowa. Nie dziwi więc fakt, że postanowiła podzielić się swoją widzą z innymi, na stronach książki „Żyj zgodnie z fazami Księżyca”.
Kirsty Gallangher wprowadza czytelnika w świat astrologii. Przedstawia jak ogromną rolę odgrywa Księżyc w życiu człowieka. Chyba każdy z nas miał czasem dzień, kiedy był zdenerwowany bez wyraźnego powodu, miał dość wszystkiego i pragnął tylko odpocząć albo nie mógł zasnąć. Jednak, w każdej z tych sytuacji ciężko było znaleźć powód takiego, a nie innego samopoczucia. Autorka odkrywa, że winowajcą jest właśnie Księżyc. Na stronach swojej ciepłej i przyjemnej książki przedstawia, jak Księżyc wpływa na nasze zdrowie, życie i samopoczucie.
Autorka w bardzo przejrzysty sposób przedstawia różne techniki, które pozwalające wykorzystać moc Księżyca w życiu. Odpowiednie wykorzystanie zmieniających się faz Księżyca, pozwala na uporządkowanie wielu spraw, a także rozwój osobisty.
Sięgając po „Żyj zgodnie z fazami Księżyca” nie musimy posiadać żadnej wiedzy, by zrozumieć jak wykorzystać moc Księżyca. Autorka wprowadza nas w podstawy astrologii, które są konieczne by móc zastosować zawarte w książce wskazówki w życiu, tak by osiągnąć zamierzony efekt. Książka podzielona jest na konkretne części, po teorii przechodzimy do praktyki. Dzięki wyjaśnieniom autorki, po książkę może sięgnąć każdy laik, który chciały bliżej przyjrzeć się magii Księżyca.

| link |
@mommy_and_books
2021-02-27
7 /10
Przeczytane


"ŻYJ ZGODNIE Z FAZAMI KSIĘŻYCA"Kristy Gallagher Wydawnictwo MUZA

Zastanawialiście się jak księżyc, a właściwie jego fazy wpływają na nasze życie? Jeżeli nie, to zapraszam do przeczytania niesamowitej książki „Żyj zgodnie z fazami księżyca”.
Kristy Gallagher – jest nauczycielką jogi i medytacji. Uwielbia, a właściwiej kocha księżyc i żyje zgodnie z jego fazami. W swojej książce opisuje jak postępować, żeby żyć szczęśliwie. Co robić i czego nie robić w danym momencie. Czego się wystrzegać. Daje dobre wskazówki dla poszczególnych znaków zodiaku. Na końcu każdego rozdziału znajduje się podsumowanie tego co było omawiane. Najważniejsze kwestie wypisane są w punktach. To ma nam ułatwić współpracę z fazami księżyca.
Książka jest godna polecenia. Szybko się ją czyta. Można uzyskać ciekawe informacje. Autorka opisuje proste ćwiczenia i zaklęcia. Do każdego znaku zodiaku przypisane są odpowiednie kamienie. Wiedzieliście o tym?
Nigdy nie interesowałam się fazami księżyca i jego wpływem na nasze zachowanie.
Jeżeli lubicie jogę, medytację, wierzycie w moc kamieni itd. to ta książka jest idealna dla was.
Ja nie interesuje się ani jogą ani medytacją, nie wierzę w moc kamieni. Nie żyję zgodnie z fazami księżyca. Mimo wszystko polecam tą książkę. Czasami warto dowiedzieć się w co wierzą inni ludzie.

Moja ocena 7/10

| link |
@nataliawjk27
2021-02-19
7 /10

Czy macie takie dni, kiedy czujecie się źle i macie dość wszystkiego? Czy macie problemy ze snem? Albo czy są w Waszym życiu takie dni, kiedy totalnie nic Wam nie wychodzi albo takie, gdzie wszystko się udaje? Wszystkiemu winny jest podobno Księżyc. 10 lutego premierę miała książka autorstwa Kirsty Gallagher “Żyj zgodnie z fazami księżyca”, w której autorka pisze o wpływie księżyca na nasze życie. Ciekawe, prawda? 🤔

Po przeczytaniu tej książki czuję się bogata w wiedzę na temat wpływu księżyca na nasze samopoczucie, zdrowie i życie. Nigdy nie wierzyłam w to, aby księżyc miał jakiekolwiek „magiczne” właściwości. Teraz uważam inaczej. A Wy? Wierzycie w to, że to właśnie księżyc jest odpowiedzialny za wiele rzeczy w naszym życiu?

Z książki dowiemy się jakie zachowanie może wywołać u Nas każda z faz księżyca. Poznamy podstawy astrologii i wierzenia naszych przodków w moc księżyca w pierwszym rozdziale. Autorka wyjaśnia Nam wpływ tej magicznej gwiazdy na nasze życie w każdej jego fazie. Poczytamy tutaj o znakach zodiaku, do których większość ludzi podchodzi nieufnie i z dystansem.

Polecam książkę osobom, które są ciekawi świata i tajemnic, jakie nasz świat kryje. Poradnik ten napisany jest łatwym, przystępnym językiem. Bez większych trudności uda Wam się zagłębić w tajemniczą moc księżyca.

| link |
@_alex_sandra_mama_
2021-03-25
9 /10
Przeczytane

🌒🌓🌔🌕🌖🌗🌘
Jeśli interesujecie się tematami księżyca, leków wpływu na człowieka, na poszczególne znaki zodiaku. To pozytywnego można osiągnąć dzięki jego oddziałowaniu, na co zwracać uwagę w poszczególnych jego fazach to wszystkie odpowiedzi znajdziecie w tej książce. Po jej przeczytaniu astrologia stanie się Wam bliższa i zgłębicie tajniki Waszych znaków zodiaku czy odpowiednich dla Was kryształów kryjących wiele pozytywnych właściwości.

Książka bardzo szybko się czyta, przystępny język, dużo mniej lub bardziej zaskakujących informacji, mniej lub bardziej trafiająch w punkt.
Z częścią się zgadzam, część wydawała się dziwna lub totalnie nie zgodna ale jestem jak najbardziej na tak co do całości i polecam wszystkim ciekawym takich tematów 😉

| link |
@bookshelf
2022-05-15
8 /10
Przeczytane
@blackinktrio
2021-03-12
5 /10
Przeczytane
@Mirka
2021-03-02
8 /10
Przeczytane
@zkotemczytane
2021-02-27
8 /10
Przeczytane
@inzynier.i.ksiazki
2021-02-17
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Żyj zgodnie z fazami Księżyca. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl