Żywot kapłana poczciwego. Ksiądz Stanisław Piątek (1906–1988)

Łukasz Front
Żywot kapłana poczciwego. Ksiądz Stanisław Piątek (1906–1988)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Żywot ks. Stanisława Piątka (1906–1988), kapłana archidiecezji krakowskiej, przypadł na trudny okres historii. Człowiek ten – choć skromny i niepozorny – niejedno widział i niemało doświadczył… Na przykład w Spytkowicach koło Zatora, w czasie drugiej wojny światowej. Pomimo różnych zawirowań dane mu było – z woli Opatrzności – względnie spokojnie wzrastać „w mądrości i w latach” w urokliwej ziemi żywieckiej, a następnie – po kilkuletnim okresie formacji seminaryjnej w Krakowie – gorliwie sprawować posługę duszpasterską na powierzonych mu placówkach. Przez większość długiego życia związany był z Kętami – miastem rodzinnym św. Jana Kantego, gdzie pozostawił po sobie dobrą pamięć. Mimo że w działalności ks. Piątka – jakkolwiek wszechstronnej i systematycznej – nie było niczego spektakularnego, postać ta ujmowała (i nadal ujmuje) swoją postawą moralną. Pracowitość i sumienność, uczciwość i gorliwość, pokora i skromność – oto cechy, które najlepiej charakteryzują sylwetkę tytułowego „kapłana poczciwego”. Śmiało można powiedzieć, że był to „prosty, skromny robotnik w Winnicy Pańskiej”, który znajdował duchową inspirację w słowach psalmu: zelus domus tuae comedit me.
Od autora
Data wydania: 2020-05-18
ISBN: 978-83-66315-18-1, 9788366315181
Wydawnictwo: Marek Derewiecki
Seria: Biblioteka Historyczna
Kategorie: Biografia, Historia
Stron: 328
dodana przez: AnotherOne

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Żywot kapłana poczciwego. Ksiądz Stanisław Piątek (1906–1988) nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Żywot kapłana poczciwego. Ksiądz Stanisław Piątek (1906–1988). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat