Malowany welon William Somerset Maugham

Okładka Malowany welon
autor:
William Somerset Maugham
wydawnictwo:
wiat Książki
data wydania:
2008
ISBN:
9788324712823

Opis

SPRZEDAŻ OD 27-06-2008! Lata 20. ubiegłego wieku. Piękna, próżna Kitty bierze ślub z bakteriologiem Walterem Fane`em. Małżonkowie wyjeżdżają do Chin. Kitty rozczarowana swoim związkiem wdaję się w romans z Charlesem Townsendem. Walter odkrywa zdradę i podejmuje dramatyczną decyzję – Kitty musi towarzyszyć mu na placówce w chińskiej prowincji, w której panuje epidemia cholery. W tym niezwykłym miejscu kobieta powoli i boleśnie uczy się prawdziwie kochać. Czy uda jej się odkupić winy i zaznać szczę..ścia?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Historia pięknej, spragnionej miłości Kitty Fane, rozgrywająca się w Chinach i Anglii w latach 20-tych XX wieku. Uwikłana w romans kobieta zostaje zmuszona przez męża, bakteriologa, do wyjazdu w głąb Chin . Walter stawia ultimatum : albo otrzyma od żony Charlesa potwierdzenie, że Townsend oże... więcej »
Chcąc wziąć udział w wyzwaniu "tydzień bez nowości" rozglądałam się już od jakiegoś czasu za książką sprzed 2000 roku. Jak na złość nic mi w oko nie wpadało, aż koleżanka pożyczyła mi "Malowany welon". Jak się okazało powieść ta została wydana po raz pierwszy w Polsce w 1935r. - idealna pozycja d... więcej »
Malowany welon
Recenzent: ejotek
William Somerset Maugham to angielski powieściopisarz z dyplomem lekarza oraz służbą w brytyjskim wywiadzie. Często lubię sięgać po nieznanych mi autorów, gdyż dzięki temu mogę poznać bardzo dobrą literaturę, która nierzadko staje się moją ulubioną. "Malowany welon" to opowieść o młodej i pięk... więcej »
Z powieścią Wiliama Somerseta Maughama spotykam się po raz pierwszy co nie znaczy, że nigdy nie słyszałam o tym pisarzu. Maugham, jak wyczytałam w internecie "był błyskotliwym i jednym z najbardziej poczytnych autorów XX wieku a jednocześnie najbardziej znanym pisarzem w świecie". Z wy... więcej »
Dodali do kolekcji
beatta
arwena
1kasi
Giname
Sheen
asiakl89
MagdaM
jr
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!