Pierwiastek zero Ewa Barańska

Okładka Pierwiastek zero
autor:
Ewa Barańska
wydawnictwo:
Telbit
data wydania:
2009
ISBN:
9788360848739

Opis

Pierwiastek zero - najnowsza książka Ewy Barańskiej.Tajemnicza firma farmaceutyczna postanawia przeznaczyć ogromne środki na badania naukowe genialnego chemika. W jego nieprzeciętnym umyśle zrodziła się rewolucyjnahipoteza: w Tablicy Mendelejewa brakuje pierwiastka, który pozwala odpowiedziećna nurtujące uczonych całego świata pytanie - jak stworzyć materię ożywioną.Wraz z postępem pracy naukowej okazuje się, że na udowodnieniu hipotezy najbardziejzależy pewnej organizacji, która od wieków pragni..e posiąść tajemnicę życia...Fascynująca powieść o niepokojąco prawdopodobnej fabule, przenosząca Czytelnika w świat genialnego umysłu, który swoją wielkością prowokuje do intryg, w tym także miłosnej.Pierwiastek zero to najnowsza książka Ewy Barańskiej - autorki, której poprzednie powieści zostały docenione przez szerokie grono czytelników i znalazły się na liście najlepiej sprzedających się książek dla młodzieży w Polsce."Przyznam szczerze, że pozostaję pod wielkim urokiem talentu pisarskiego Ewy Barańskiej,mającego swe źródło w niezwykłej wrażliwości i umiejętności wczuwania się w odległetematy. Dzięki sprawności warsztatowej Autorka góruje nad wyobraźnią i całą głębiąludzkich wzruszeń. Dystans do tematów poruszających umysł, serce i wyobraźnię,gwarantuje sukces fabularny.Ewa Barańska uprawia bardzo trudny gatunek literacki. Pisać dla młodzieży należy tak samo, jak dla dorosłych, tylko... znacznie lepiej." - Wiesław Zieliński, Prezes Związku Literatów Polskich (Rzeszów)Ewa Barańska jest znaną autorką powieści, opowiadań, a także słuchowisk radiowych.Wartka, wielowątkowa i osadzona we współczesnych realiach, fabuła tych utworów kryjewnikliwą analizę problemów młodzieży, szkoły i rodziny, a przy tym dyskretnie eksponuje podstawowe wartości jako drogowskazy życia.W dotychczasowym dorobku Autorki znajdują się m.in. powieści: Kamila, Karla M.,Ja, Blanka, Z kim płaczą gwiazdy oraz Żegnaj, Jaśmino.Więcej informacji o Autorce na stronie:www.ewabaranska.pl

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Literatura młodzieżowa
  Fantastyka » Beletrystyka » Science-fiction
  Literatura dla dzieci i młodzieży » Literatura » Literatura dla młodzieży polska
  Pani Ewa Barańska zyskała moją sympatię niedługo po tym, jak skończyłam czytać jej genialną lekturę "Ostatni Wielki Kahun". Już wtedy wiedziałam, że moja styczność z tą pisarką nie skończy się na jednej powieści. Świadoma walorów artystycznych autorki postanowilam czym prędzej zagłębić sie w kole... więcej »
  Miało być tak pięknie. Ale jednak nie jest. Prawdopodobnie grafik przygotowując okładkę do książki interesował się jej zawartością w takim samym stopniu, jak ja przy jej wyborze. On brał pod uwagę jedynie tytuł, ja dorzuciłem jeszcze obrazek z przodu okładki. Pomyliliśmy się tak samo. Często m... więcej »
  Dodali do kolekcji
  Alfaa
  insomniaofsummer
  iziu08
  Kasiasnoopy
  Tanashi
  margravine
  atramentpiora
  arwenka2222
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!