Recenzja książki Arystokraci

arystokraci

@monia1990@monia1990 · 2011-09-14
Nora Roberts to jedna z najpopularniejszych autorek romansów na świecie. Naprawdę nazywa się Eleanor Marie Robertson. Urodziła się 10. października 1950 roku w stanie Maryland. Ma czterech starszych braci. Używa także innych pseudonimów – Sarah Hardesty i Jill March. Kryminały pisze jako J.D. Robb, ponieważ wydawca uważał, że nie powinna publikować tak dużo książek pod tym samym pseudonimem. Przez pewien okres czasu pracowała jako aplikantka sądowa. Zaczęła pisać, kiedy zamieć śnieżna uwięziła ja w domu z dwoma małymi synami, Danem i Jasonem. Kilka pierwszych rękopisów zostało odrzuconych. Jednak pisarka nie poddała się i pierwsza powieść doczekała się publikacji w 1981 roku. Dzisiaj ma na koncie ponad sto sześćdziesiąt książek przetłumaczonych na dwadzieścia pięć języków. Uznawana przez wielu fanów na świecie za królową romansu. Jest laureatką wielu literackich nagród, a jej książki zajmują czołowe miejsca na listach bestsellerów. Jest pierwszą autorką, którą przyjęto do Romance Writers of America Hall of Fame. Czytelnicy cenią ją przede wszystkim za świetną konstrukcję powieści oraz umiejętne łączenie wątków romansowych i sensacyjnych. Wraz z drugim mężem, którego poznała, gdy robił dla niej półki na książki, mieszka w stanie Maryland. Interesuje się ogrodnictwem.

Książę Bennett de Cordina prowadzi barwne i bardzo bogate życie towarzyskie. Nieustannie trafia na pierwsze strony gazet. Jest wytrawnym kolekcjonerem niewieścich serc – jego czarowi ulegają bez wyjątku wszystkie kobiety. Miłosne podboje traktuje niefrasobliwie i żartobliwie. Dla niego to tylko pasjonująca gra. Aż do dnia, w którym spotyka elegancką i tajemniczą lady Hannah Rothchild… Jej niedostępność potęguje zainteresowanie Bennetta. Kim jest lady? Czym tak zauroczyła Bennetta?

Księżniczka de Cordina, zmęczona życiem na świeczniku, postanawia na kilka tygodni uciec od błysków fotoreporterów. Przeistacza się w zwykłą Camillę MacGee.W ten sposób chce odnaleźć prawdziwą siebie. Zaszywa się w odludnej chacie należącej do uderzająco przystojnego, ale wyjątkowo niesympatycznego i mrukliwego archeologa Delaneya Caine’a. Początkowo ten mężczyzna drażni ją i denerwuje. Jednak z czasem odkrywa w nim pociągające cechy i irytacja zmienia się w fascynację. Kiedy rodzi się między nimi uczucie, Camilla postanawia wyjawić mu swoją prawdziwą tożsamość. Od tej pory nic już nie układa się po jej myśli…Jak wiadomość przyjmie Delaney? Czy to uczucie ma szansę przetrwać? Po odpowiedzi zapraszam do książki.

Przyznam, że z wielką ciekawością sięgnęłam po tę powieść. Tym bardziej, że wcześniej przeczytałam "Dziedzictwo" i byłam ciekawa jak dalej potoczą się losy książęcego rodu. Czy ich wróg w końcu ich zostawi w spokoju? I z przyjemnością muszę stwierdzić, że się nie rozczarowałam. Autorka po raz kolejny przeniosła mnie do zaczarowanego świata.

Pisarka mistrzowsko operuje piórem, ciągle czymś zaskakuje i to mi się bardzo podoba. Wplata oprócz uczuć intrygi, sensacje czym jeszcze bardziej stopniuje napięcie. To sprawia, że czytelnik nie chce oderwać się od książki, a wręcz "pochłania" ją w zaledwie kilka godzin. Podoba mi się też, że nie są to banalne opowieści, ale intrygujące i realne. A jednocześnie mają pierwiastek baśni. I to wcale się nie wyklucza. Autorka idealnie potrafi to zgrać tak, że nie wydaje się to dziwne.

"Arystokraci" to powieść pełna intryg, niespodzianek, niedopowiedzeń, kłamstw a przede wszystkim uczuć. Na pewno nie jeden raz zadziwi czytelnika. Przede wszystkich wybuchem tylu emocji. Nienawiść, złość, miłość i zazdrość. Tu wszystko się miesza, ale z tego wszystkiego składa się nasze życie.

Bohaterzy są dokładnie stworzeni i scharakteryzowani. Przede wszystkim ze sfery uczuciowej. Jednak autorka też ukazuje ich zachowania, osobiści. Wszystko jest do końca dopracowane. I to bardzo uprzyjemnia lekturę.

Książka została napisana prostym, ale interesującym językiem. Po raz kolejny zachwyciłam się grafiką. Jest bardzo kobieca, romantyczna i książęca. Zwraca na siebie uwagę w księgarni.

Podsumowując polecam tę powieść przede wszystkim kobietom, które w młodości marzyły o byciu księżniczkami. Te historie pomogą przypomnieć sobie ten dziecięcy świat marzeń. To idealna pozycja na letni wieczór, która porwie czytelnika w odmęty namiętności i intryg.
Książka Arystokraci
Arystokraci
Nora Roberts
{}9.3/10
Na kilka cudownych tygodni Jej Książęca Wysokość Camila de Cordina przecierzgnęła się w zwykłą Camillę MacGee i zaszyła w leśnej chacie należącej do ponurego i antypatycznego archeologa.
Komentarze

Zobacz także

Powieść "Arystokraci" autorstwa Nory Roberts to druga część serii o książęcym rodzie De Cordina. "Beztroski książę" Wydawałoy się że dla księcia Benetta de Cordina jedyna najwiekszą pasja życia to n...

Pozostałe recenzje @monia1990

Książka Potilla

Cornelia Funke urodziła w Dorsten w Niemczech, 10 grudnia 1958 roku. Jest popularną autorką książek dla dzieci i młodzie...

Książka Ucieczka znad rozlewiska

Katarzyna Zyskowska-Ignaciak jest absolwentką marketingu oraz dziennikarstwa i być może odniosłaby spektakularny sukces ...

Nowe recenzje

Książka Jeśli zatęsknię

Zaczyna się od wakacyjnego wyjazdu piątki przyjaciół z liceum,na lotnisku Filip dosłownie wpada na zasmuconą Ankę, któr...

Książka Księżycowe miasto. Dom ziemi i krwi. Część 2

"Księżycowe miasto" opowiada o losach Bryce, która jest w połowie człowiekiem, a w połowie fae. Wiedzie ona życie impre...

Książka Teściowe muszą zniknąć

Teściowa. Nie wiem jak z wami, ale w moim przypadku wystarczy wypowiedzieć to niewinnie brzmiące słowo, aby w głowie za...

nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe
{}