TYLKO U NAS

Recenzja książki Jedyna

Jedyna

Autor: @zuzia.burda ·1 minuta
2022-01-23 Skomentuj Polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała!
"Jedyna", autorstwa Kiery Cass, to naprawdę wspaniała książka, o której myślę już od dawna po jej zakończeniu. Warto wspomnieć, że jest to zakończenie trylogii "Rywalki" i naprawdę uważam, że jest całkiem niezła.
Przedewszystkim, zawiera wiele wspaniałych zwrotów akcji. Zwłaszcza pod koniec *wtedy naprawdę dużo się dzieje). W ogóle uważam, że druga połowa książki jest dużo lepsza i ja musiałam "przebrnąć" przez tą pierwszą.
Kiedy dowiedziałam się o śmierci ojca Ami wzruszyłam się, nie mówiąc już o wspaniałym liście do niej kierowanym. Oczywiście Kota jak zawsze musiał coś zepsuć i jeszcze pogorszyć i tak już trudne chwile, ale to dobrze bo to wydarzenie idealnie podsumowuje jego charakter. Nie spodziewalam się, że ojciec Ami może być rebeliantem, a tym bardziej Kris. Zakończenie jest jednak przewidywalne, chociaż myślę, że nikt nie czyta "Rywalek", aby dowiedzieć się kto wygra eliminacje.
Mam jednak co do niej kilka zarzutów.
Po pierwsze nagła zmiana charakterów niektórych bohaterów. Jeszcze pod koniec "Elity" Celeste wręcz nienawidziła Ami, a tutaj nagle chce jej pomagać i jest dla niej wsparciem. Co najdziwniejsze wszyscy wybaczają jej wcześniejsze zachowania i zachowują się jak gdyby nigdy nic się nie stało.
Druga osoba, która się zmieniła jest Aspen. Ten, nie jest już tak irytujący i nie narzuca się tak Ami. Jednak jego zachowanie da się wyjaśnić ich kłótnią z końca "Elity"
Jeśli chodzi o wyjawienie przez Ami prawdy o Aspenie, nie wiem czy Maxon nie zareagował troche zbyt ostro. Jasne, był to dla niego szok, ale i tak myślę, że trochę przesadził.
Brakuje mi tez rozwinięcia wątku dziewczynki spotkanej podczas ucieczki przed rebeliantami. Kiedy ją spotkaliśmy po raz pierwszy myslalam, że będzie ona mieć jakieś znaczenie w późniejszej akcji.
Podsumowując, uważam "jedyną" za najlepszą część rywalek, chociaż czytałam ją głównie, bo "skoro przeczytałam już dwie części, głupio nie przeczytac ostatniej", to uważam że było warto i naprawdę bardzo mocno polem się z nią zapoznać.

Moja ocena:

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
Jedyna
2 wydania
Jedyna
Kiera Cass
7.6/10
Cykl: Selekcja, tom 3
Ostatnia część bestsellerowej trylogii. America jest jedną z czterech dziewcząt, które utrzymały się w ścisłej czołówce Eliminacji. Ukochana przez zwykłych ludzi, znienawidzona przez obecnego króla, d...
Komentarze
Jedyna
2 wydania
Jedyna
Kiera Cass
7.6/10
Cykl: Selekcja, tom 3
Ostatnia część bestsellerowej trylogii. America jest jedną z czterech dziewcząt, które utrzymały się w ścisłej czołówce Eliminacji. Ukochana przez zwykłych ludzi, znienawidzona przez obecnego króla, d...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Zobacz inne recenzje

"Jedyna" jest częścią cyklu Selekcja autorstwa Kiery Cass. Historia przedstawiona w tym cyklu jest niezwykle wciągająca, dosłownie nie mogłam się oderwać i tę część przeczytałam w trakcie jednego pos...

@AgataGrabowska @AgataGrabowska

Nowe recenzje

Diabeł kontra paragraf
DIABEŁ KONTRA PARAGRAF
@zksiazkawch...:

UWAGA SPOILER!!!!!!!!! Tytuł: Diabeł kontra paragraf Autor: Aldona Skrzypoń-Powroźnik „Kiedy zakochasz się w drugiej...

Recenzja książki Diabeł kontra paragraf
Zagubiony
ciekawa
@mamazonakob...:

Ryder jak sam o sobie mówi, jest zagubiony. Kiedy wypadł z kajaka do wody, co skończyło się jego śmiercią, zamiast iść ...

Recenzja książki Zagubiony
Kobieta z sąsiedztwa
Toksyczna "przyjaźń".
@maciejek7:

"Ludzie toczą grę pozorów. Nigdy nie wiemy, co dzieje się za zaciągniętymi zasłonami." Człowiek jest z natury istotą b...

Recenzja książki Kobieta z sąsiedztwa
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl