Recenzja książki Gdzie jest prezydent

Recenzja

@Iwona_Nocon @Iwona_Nocon · 2019-04-08 11:19:32
Sięgnęłam po tę, ponieważ byłam jej ciekawa. Czy zostałam zaspokojona? A może czuję niedosyt? Poniżej poznacie odpowiedź.

Okładka
Z Prezydentem kojarzy się jedno miejsce czyli Biały Dom, co zostało uwiecznione na okładce. Muszę przyznać, że został on pokazany w dobrym świetle.

Spis treści
Spis treści znajduje się na końcu książki. Zdziwiłam się, bo widząc tak dużą liczbę rozdziałów, w ogóle się go nie spodziewałam.

Ilość stron
Książka liczy sobie 544 strony. Liczba może przerażać, ale tę historię można skrócić o co najmniej 100 stron. W jaki sposób? Wystarczyłaby oszczędność papieru polegająca na unikania rozdziałów mających kilka wersów.

Rozdziały
Książka posiada 128 rozdziałów. Nie mam pojęcia po co ich aż tyle. Domyślam się, że miały za zadanie nadawać tempo akcji, ale chyba nie do końca się im to udało.

Opis 
Głównym bohaterem książki jest prezydent USA - Jonathan Ducan. Ma on za zadanie stawić czoła najgroźniejszemu atakowi terrorystycznemu w historii. Kto w tej szalonej układance jest wrogiem, a kto sprzymierzeńcem? Komu zależało, by doprowadzić do tej sytuacji? Czy uda się powstrzymać terrorystów przed zamachem?

Długość czytania
Przeczytanie tej książki zajęło mi 4 dni. Uwierzcie mi, były to dość długie dni. Momentami miałam wrażenie, że tej książki tak szybko nie skończę. Bardzo nie lubię mieć takiego poczucia. Ale na szczęście to już za mną. 

Moja opinia + ocena
Byłam przekonana, że książka od początku mnie zainteresuje. Jednak po ,,Krucyfiksie'' dopadł mnie książkowy kac i tak naprawdę żadna pozycja nie miała zbytnio szans, by ułatwić mi jego zniknięcie. Między mną a tą książką od początku nie było chemii. Myślałam, mimo opis z okładki, że będę miała do czynienia z kryminałem, w którym do samego końca szuka się głowy państwa. Tak się jednak nie stało, co powoduje, że do tej pory nie rozumiem tytułu. Nie klei mi się on z tym co zastałam książce. Wolałabym jednak przez całą książkę szukać prezydenta aniżeli patrzeć jak powstrzymuje on zamach. Ode mnie 5/10.

Komu polecam?
Polecam tę książkę fanom historii, w których bohaterem jest prezydent.
książki
Ocena @Iwona_Nocon:
serce  1 Polubienie
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Gdzie jest prezydent
Gdzie jest prezydent 7 /10
Książka, o której mówi cały świat. Największa sensacja 2018 roku. To się za chwilę wydarzy. Najgroź...
Komentarze

Pozostałe recenzje

Ja już wiem gdzie jest prezydent 😂. Teraz czas na Ciebie 😉. . Atak terrorystyczny, walka z czasem to zabójcza kombinacja, która trzyma w napięciu do samego końca. Książka jest niezwykle wciągająca, a...

@Monika_Bocwinska @Monika_Bocwinska

Dowiedziałeś się, że Twojemu państwu grozi cyberatak, nikt więcej o tym nie wie. Co zrobisz? Jaki będzie twój następny ruch? Bill Clinton i James Paterson w książce "Gdzie jest prezydent" zdradzają s...

@ZaczytanaMalwa @ZaczytanaMalwa

Inne recenzje @Iwona_Nocon

Książka Z nicości

Jest to już moje trzecie spotkanie z twórczością tej autorki. Każde z nich wspominam pozytywnie i z niecierpliwością cz...

Książka Mówili, że jest piękna

Od jakiegoś czasu miałam na oku tego autora. Będąc w bibliotece trafiłam na kilka jego książek, ale na początek zdecydo...

Nowe recenzje

Książka Gaming house

Tak jak w opisie poznajemy grupę przyjaciół, która nie stroni od komputerowego życia. W dzisiejszych czasach jest taki ...

Książka Mądrzejsi w związku

Autor, Mark Gungor, jest znanym mówcą i doradcą w tematyce relacji damsko-męskich w Ameryce. Prowadzi audycje radiowe, ...

@Paulka @Paulka
Książka Dziecko z mgły

Czas na nadrabianie polskich autorów i tym razem padło na Renatkę 😄. . Pierwsze spotkanie i oczywiście jakby inaczej ba...

@Monika_Bocwinska @Monika_Bocwinska

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się

Co słychać?

"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
#patronat, #premiera
10 lipca miała miejsce premiera naszego kolejnego patronatu - książki "Powiedz tak!" Nie możemy się doczekać Waszych recenzji.
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
#wywiad
"Mężczyzna bez winy i wstydu" to książka, w której autorzy podjęli próbę rozłożenia na czynniki pierwsze społeczno-socjologicznego fenomenu "fajnego faceta XXI wieku". Czy im się to udało? Przekonajcie się sami czytając wywiad i książkę. Na naszej kanapie zasiedli tym razem Krystyna Romanowska i Wojciech Kruczyński. 
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
#wywiad
Raptem kilka tygodni po ostatnim wywiadzie mamy przyjemność ponownie gościć na naszej kanapie Ryszarda Ćwirleja. Tym razem okazją do rozmowy jest najnowsza powieść autora - "Ostra jazda"