Zły. Odrodzenie recenzja

Cykl: Kalabria #2
Współpraca Reklamowa —
AUTOR: HELENA LEBLANC
WYDAWNICTWO: STUDIO LITERA INVENTA

Czy szczęście jest nam dane na zawsze?

„Gdyby nie tata i Luigi, już dawno bym nie żył, ale to wcale nie oznacza, że życie darowano mi na zawsze.
Często budzę się w nocy przerażony spocony, ze zbyt szybko bijącym sercem i nadmiarem adrenaliny, ale wtedy widzę ten cud leżący
obok mnie i się uspokajam.
Jestem w domu, jestem bezpieczny. To byt tylko zły sen”.

Zły. Odrodzenie to druga część cyklu Kalabria.
Fenomenalny, świeży, wielowarstwowy, pełen emocji, romans mafijny, który pochłania bezpowrotnie. Autorka stworzyła swoją niepowtarzalną historię, kalabryjską mafię i jej dalsze losy, które są niepewne i bohaterów, którzy walczą o swoje szczęście i rodzinę, mimo przeciwności losu.
W tej części autorka skupia się na rozwijających się relacjach, uczuciach i emocjach, w ten sposób czyniąc ją bogatszą i bardziej realną. Pokazuje przepiękne uczucia, które są bardzo trwałe, i które zdarzają się tylko raz w życiu.
Nie będzie tak słodko, nie myślcie sobie, ponieważ autorka co chwilę wyciąga z rękawa ciekawy zwrot akcji i robi się wręcz niebezpiecznie.
Ponownie staniemy oko w oko z bohaterami poprzedniej części Domenico i Igą, ale do tej części autorka również dodaje nowych bohaterów.
Wprowadzając nowych bohaterów, jak również perspektywę wielu postaci, autorka wzbogaciła fabułę książki, czyniąc ja bogatszą i ciekawszą. To był świetny zabieg ze strony autorki, ponieważ możemy zanurzyć się w wielowątkowej, historii, balansując pomiędzy Polską a Włochami, i bohaterami tej historii.
Fabuła książki została idealnie połączona ze wszystkimi wątkami, tworząc wspólną klarowną całość.
Interesujące były wstawki rozmowy Don Luciana z jego zmarłą żoną.
Nie zabraknie również akcji, tajemnic i intryg.
Fabuła książki wciągająca, dynamicznie i ciekawie poprowadzona, pełna emocji, uczuć, niespodziewanych zwrotów i wydarzeń. Z każdy stroną historia nabiera tempa, budując napięcie, wciągając czytelnika w emocjonalną, pełną akcji opowieść.
Sceny erotyczne rozpalają zmysły, pełne namiętności, napisane zostały ze smakiem.
Zakończenie książki nieprzewidywalne, pozostawi nas w niepewności i pod znakiem zapytania, a wszystko przez to, że autorka postanowiła wywrócić dość poukładane życie bohaterów do góry nogami.
Bardzo ciekawa jestem, jak rozwinie się kolejna część historii. I czekam z niecierpliwością na nią.
Autorka ma lekkie, przyjemne pióro pełne emocji, napięcia, dzięki czemu czytanie staje się prawdziwą przyjemnością. Autorka umiejętnie buduję atmosferę, napięcie i niepewność sprawiając, że razem z bohaterami przeżyjemy niesamowitą przygodę.

Książka napisana jest z perspektywy kilku bohaterów, Dominika, Igi, Luigi, Olivi, Paolo i Don Luciano, dzięki czemu cały czas widzimy co się u nich dzieje, jakie emocje im towarzyszą i co naszykował dla nich przewrotny los.
Towarzyszymy bohaterom na każdym kroku, przeżywając z nimi radości, smutki, jak również wszelkie trudności.

Bohaterzy świetnie wykreowani, wyraziści, różnorodni, barwni i bardzo realnie wykreowani. Czuć między nimi prawdziwe przyciąganie, chemię i prawdziwe uczucia.

Dominik próbuje odbudować swoją relację z Igą, którą zburzyli przez kłamstwa i niedopowiedzenia. Chciał uchronić swoją ukochaną i ich maleństwo przed całym złem tego świata.

„Nawet nie zdawałem sobie sprawy, jak mi tego brakowało przez ostatnie trzynaście miesięcy. Zły siedział głęboko we mnie i od czasu do czasu chciał sobie podminować”.

Domenico Buscetta, niegdyś znany jako Il Male Zły, były boss Ndrànghety najpotężniejszej kalabryjskiej mafii, teraz jest zwykłym mężczyzną Dominikiem Kasztelanem zakochanym w swojej kobiecie. Dostał drugą szansę, z której skorzystał, a zostawił przeszłość za sobą, rozpoczynając nowy rozdział w życiu. Wrócił do Polski, gdzie przygotowuje się do roli ojca. Ukrywa się przed przeszłością, która jednak nigdy nie śpi, musi być czujny, wciąż czując się zagrożonym. Jednak dla swojej rodziny zrobi wszystko i odda wszystko. Niestety do pełni szczęścia brakuje mu jedynie ojca i najlepszego przyjaciela.
Don Luciano podejmuje ciężką walkę o życie, wyjeżdża do Rzymu i zostawia wszystko pod opieką Luigiego Mozzy.
Luigi Mozza do tej pory wykonywał rozkazy i uprawiał pomidory. A teraz zastępuje Don Luciano Buscetta na stanowisku capo.
Poznamy go dokładniej i zobaczymy jego relację z ukochaną kobietą.

Olivia to śniada ciemno włosa piękność, która planowała, zacząć nowe życie zdala od Kalabryjskiego wybrzeża. Wyjechała stamtąd do Rzymu i zaczyna wymarzone studia na kierunku pielęgniarskim. Tam poznaje Paolo.
Paolo student czwartego roku medycyny. Kiedy poznał, Olivię nie sądził, że tak zajdzie mu za skórę. Ani się obejrzał, a ta mała przesłoniła mu cały świat, zmieniając jego życie.
Jednak jak wiele ich łączy, tak samo wiele ich dzieli. Będą musieli zmierzyć się z wieloma przeciwnościami. Pytanie, czy wyjdą z tego zwycięsko, czy jednak los napisał dla nich inny scenariusz.
Bohaterzy staną przed wieloma przeciwnościami.

-Czy przeszłość pozwoli zapomnieć o sobie?
-Czy Dominik będzie miał szansę na spokojne i szczęśliwe życie?
-Czy Luigi poradzi sobie z nowymi obowiązkami?
-Czy związek Olivi i Paolo ma szansę?
-Czy w obliczu zagrożenia najbliższych Domenico uwolni swoją wewnętrzną bestię i odrodzi się jako Zły?
-Kto i dlatego próbuje zniszczyć najpotężniejszą kalabryjską mafię?
-W co wpakuje Krystian Igę i jakie konsekwencje za tym pociągnie?
-Czy Iga wyjdzie cało z opresji?
Polecam.

Helena Leblanc
9.9/10
Cykl: Kalabria, tom 2

Czy szczęście jest nam dane na zawsze? Dominik, znany kiedyś jako Zły, postanowił zostać uczciwym obywatelem. Jest szczęśliwy z ukochan kobietą i ich dzieckiem. Brakuje mu tylko ojca i przyjaciela: ...

Helena Leblanc
9.9/10
Cykl: Kalabria, tom 2

"Zły. Odrodzenie" jest drgim tomem seriiKalabria.To romans mafijny, w którym Helena Leblanc ponownie zabierze Was w podróż do gorącej włoskiej Kalabrii. Bohaterowie nic nie stracili na wyrazistości,...

@iza.81 @iza.81

Po pierwszym tomie nie mogłam się doczekać kolejnego a teraz to już zupełnie jestem w kropce i oby szybko pojawił się trzeci. Historia kupiła mnie od samego początku i nie mogłam się doczekać konty...

@lalkabloguje @lalkabloguje

Pozostałe recenzje @marcinekmirela

Podróż z nieznajomym
PODRÓŻ Z NIEZNAJOMYM

RECENZJA PATRONACKA PREMIEROWA „PODRÓŻ Z NIEZNAJOMYM” Cykl: LENNOX CORPORATION (tom 1) Współpraca Reklamowa — AUTOR: Iwona Feldmann WYDAWNICTWO: Krople czasu ...

Recenzja książki Podróż z nieznajomym
Powiedz, żebym został
Powiedz, żebym został

RECENZJA „POWIEDZ, ŻEBYM ZOSTAŁ” CYKL: NEXT (Tom 1) AUTOR: Hannah Bonam-Young Współpraca Reklamowa — WYDAWNICTWO: ALE! „– Myślę, że powinniśmy pozostać przyjaci...

Recenzja książki Powiedz, żebym został

Trzydzieści zachodów słońca, w których można się zakochać
Recenzja
@aleksandra390:

Tytuł : 30 zachodów słońca, w których można się zakochać. Saga Bali. Tom I. Autor : Mercedes Ron Wydawnictwo Harde Data...

Recenzja książki Trzydzieści zachodów słońca, w których można się zakochać
Rozwód
Historia, która skłania do wyjścia z osobistej ...
@malgosialegn:

Rozwód kojarzy mi się z czymś mało przyjemnym, stresującym i kończącym związek małżeński. Kończy się piękny okres w życ...

Recenzja książki Rozwód
Idealna
@distracted_...:

Znacie odwieczny dylemat odnośnie tego, co było pierwsze - jajko czy kura? Cóż, w tej historii wszystko zaczęło się od ...

Recenzja książki Pokaż mi kim jesteś