Driada

Driada
Jesteśmy małym wydawnictwem oferującym wysokiej klasy literaturę z różnych krajów, ale specjalizującym się w literaturze duńskiej, której prawie w Polsce nie uświadczycie!

Literatura duńska jest w Polsce skromnie reprezentowana - i chcemy to zmienić. Czytelnik może znaleźć trochę kryminałów - świetnych tak samo inne skandynawskie kryminały - nieliczne powieści i trochę poezji: Inger Christensen, Yahyi Hassana, Janiny Katz. No i są baśnie Hansa Christiana Andersena, którego twórczość także jest naszą specjalnością. Znajdziecie u nas nowe wydania jego baśni dla dzieci i - uwaga, nowość! - serię „Andersen dla dorosłych”.

Współpracuje z nami Bogusława Sochańska, znawczyni literatury duńskiej, autorka pierwszego polskiego przekładu wszystkich, tzn. stu sześćdziesięciu czterech Baśni i opowieści (Media Rodzina, 2006) bezpośrednio z języka duńskiego, a nie z tłumaczeń niemieckich, jak to jest w przypadku starszych przekładów, które można kupić w księgarniach.

Bogusława Sochańska jest laureatką m.in. dwóch duńskich nagród za przekłady utworów Andersena i Nagrody Literackiej GDYNIA 2019 za przekład poematu konceptualnego alfabet Inger Christensen, zaś za całokształt twórczości przekładowej otrzymała w 2014 r. duńską nagrodę Państwowej Fundacji Sztuki i w 2020 r. nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. W jej tłumaczeniach wydajemy też inne książki dla czytelników w każdym wieku.

Choć literatura duńska dominuje w naszej ofercie, znajdziecie u nas także książki z innych zakątków świata.

Najczęściej oceniane

Autorzy

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl