Avatar @RajKSiazek

RajKSiążek

@RajKSiazek
7 obserwujących. 1 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 3 lat. Ostatnio tutaj 3 miesiące temu.
rajksiazek
Napisz wiadomość
Obserwuj
7 obserwujących.
1 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 3 lat. Ostatnio tutaj 3 miesiące temu.

Blog

środa, 5 grudnia 2018

Wbrew grawitacji

Opis:
Dwudziestoletnia Brooklyn od dzieciństwa walczy z traumą po morderstwie ukochanej matki. Dziewczyna nikomu nie pozwala się do siebie zbliżyć. Boi się, że ktoś znów ją zrani.
Na studiach poznaje Finna,najprzystojniejszego faceta na kampusie. Początkowo jest odporna na zaloty interesującego wokalisty. Jednak wkrótce przeciąganie staje się zbyt silne, aby oboje byli w stanie z nim walczyć.
Brooklyn nie wie jeszcze, że będzie musiała zmierzyć się z trudną przeszłością. Ma jednak świadomość, że z Finnem łączy ją znacznie więcej niż przyjaźń. Może nawet więcej niż miłość."Każdy z nas jest trochę popieprzony- i tyle. Może nie ma w życiu szczęśliwych zakończeń i rycerzy na białych koniach spieszących na ratunek. Być może w prawdziwych życiu książę nie jest doskonały, lecz pełen wad, jak wszyscy inni bohaterowie baśni.
 Księżniczka siedząca samotnie w wieży też nie jest doskonała. Gołąbki nie zapltają jej co rano włosów, nie potrafi pieśnią okiełznać dzikich zwierząt i nie ma nawet balowej sukni. Ma jednak na tyle rozumu, żeby nie przyjmować zatrutych jabłek od nieznajomych ani nie kłuć się w palec śmiercionośnym wrzecionem.
Nie czeka w nieskończoność, aż książę się nią zajmie i zabije smoka. Być może ratuje się sama i odjeżdża w stronę zachodu słońca ."![](https://3.bp.blogspot.com/-LUgIBioWyHg/XAgVTsGH2I/AAAAAAAAAFg/SpoyMVyOefwTpvBPCsIQg3YPJ6Ou1C6QCLcBGAs/s320/IMG20181205144126.jpg)"Wbrew grawitacji" autorstwa Julie Johnson to cudowny romans z domieszką thrillera. Ta książka bardzo mnie poruszyła.
Nie znamy na początku całej przeszłości Brooklyn. Pisarka odsłania nam ją w koszmarach dziewczyny, robi to powoli, aby nie odsłodzić od razu całej sytuacji, która miała miejsce kilkanaście lat temu.
Stopniowo odkrywamy historię Finna i Brooklyn. Nawet bohaterka odkrywa ją stopniowo nie wiedząc o co chodzi.
Ktoś zaczyna prześladować główną postać. Kto? Odkryjemy to na końcu książki.
Sceny grozy są przeplecione ze scenami romantycznymi, które są niezwykle urocze. Pierwsze rozdziały są lekkie, jak w obyczajówce, którą czytamy na rozluźnienie, później natomiast zaczynają się przepełnione napięciem sytuacje. Książka mnie wzruszyła.
Dodatkowo mi jako osobie, która spiewa i kocha muzykę bardzo podobały się właśnie sceny z karaoke, występy. Znalazłam też kilka cytatów, które mnie ujeły, np. "Każde uczucie ma swoją piosenkę, Pszczółko. Każda łza, uśmiech, ból i zwycięstwo. Muzyka rozpala duszę i nas otwiera. To sam rdzeń naszej istoty."Miałam przyjemność przeczytać i zrecenzować książkę dzięki nakanapie.pl . Dziękuję❤Tytuł: Wbrew grawitacji
Autor: Julie Johnson
Tłumaczyła: Małgorzata Bortnowska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Stron: 410
Okładka: miękka ze skrzydełkami
czwartek, 22 listopada 2018

Prowokacja Amy A. Bartol

Opis:Czwarty tom "anielskiej" serii rozpoczyna się na rajskiej wyspie Zefira, gdzie bohaterowie ukryli się po odbiciu Evie z rąk Brennusa. Niestety drużyna Evie nie ma zbyt wiele czasu na odpoczynek. Brennus, używając magii odżywieńców, wysyła swój obraz do ukochanej i wkrótce na wyspie pojawiają się jego wojska. Rajski zakątek zamienia się w pole bitwy. Evie używa medalionu z portalem, który przenosi ją do Torunia, gdzie Reed urządził dla niej bezpieczną kryjówkę. Pojawia się tam także Anya, anielica w randze Trona. Anya przybyła z Raju w poszukiwaniu swojego aspire. Do uciekinierów docierają niepokojące wieści: Upadli stworzyli demona z duszą, który ma ich wyzwolić z Szeolu. Zbliża się wojna, w której każda ze stron chce pojmać Evie."- Jesteś sztuką, której nie da się ukryć... Niebezpieczeństwem, którego nie można uniknąć... Miłością, której nie da się zmierzyć... Nowym prawem, które zaprzecza regułom prawdopodobieństwa."![](https://2.bp.blogspot.com/-vMbaqWfB53w/Wbj03pzP2I/AAAAAAAAAFI/Fpuu2-mj2jkUw0lvIBFtqtA7VbY7pGdBwCLcBGAs/s320/IMG20181122_181244.jpg)"Prowokacja" Amy A. Bartol to zdecydowanie moja ulubiona część serii "Przeczucia". Jest tu mnóstwo nieoczekiwanych zwrotów akcji. W książce pojawia się wiele nowych postaci. Jedną z nich jest Anya, która jest Tronem, anielicą od Zemsty. Jest to moja ulubiona postać z nowych(wprowadzonych w tej części). Przybyła na Ziemię, aby chronić swojego aspire. Możemy też poznać Xaviera, który jest Serafinem pełniącym nietypową funkcję. Ten bohater wprowadza wiele zamieszania i niepokoju do fabuły. Jeśli chodzi o Xaviera... nie potrafię określić mojego stosunku do niego. Momentami go uwielbiam, jednak są też chwilę, gdy mam ochotę go zabić. Jednocześnie jest mi go szkoda, ale nie chcę żeby udało mu się odzyskać swój "skarb". Kolejna postać, która została nam przedstawiona to Tau - ojciec Evie. Jest wysoko postawionym, najodważniejszym Serafinem i zdecydowanie go nie lubię. Wraz z Xavierem i Tau przybył też Cole, jednak nie mamy wielu okazji, żeby lepiej mu się przyjrzeć. Częściowo akcja dzieła toczy się w Polsce. To niezwykle wyróżnienie ze strony autorki. Warto też wspomnieć, że w historii jest wiele zapożyczeń z języków obcych, zwłaszcza celtyckiego (który robi na mnie ogromne wrażenie za każdym razem, gdy to czytam), a także z języka Indian Nawaho i polskiego, hiszpańskiego. "Prowokacja" jest przepełnione emocjami (nawet bardziej niż poprzednie części), nie można się oderwać od czytania. Autorka świetnie oddaje klimat wojny. Zakończenie jest piorunujące i zapiera dech w piersiach.Tytuł: ProwokacjaSeria: Przeczucia, część czwartaAutor: Amy A. BartolTłumaczył: Waldemar GzubickiWydawnictwo: Akurat/MuzaStron: 541Okładka: miękka ze skrzydełkami

Archiwum

2018

grudzień

(1)
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl