Czytaj i… myśl pozytywnie

Autor: Dorota Skrzypczak ·5 minut
2022-02-02 6 komentarzy 25 Polubień
Czytaj i… myśl pozytywnie

„Nie przejmuj się”, „Będzie dobrze tylko myśl pozytywnie”, któż z nas choć raz w życiu nie słyszał tych słów? I któż z nas choć raz w życiu w tę mantrę nie uwierzył? Pozytywne myślenie ma się niezwykle dobrze, tak dobrze, że 2 lutego obchodzimy jego dzień. Pomysłodawczynią tego święta jest amerykańska psycholog Kirsten Harrell, która zawodowo zajmuje się badaniem wpływu pozytywnego myślenia na zdrowie oraz proces leczenia ludzi. Doszła do wniosku, iż optymiści są nie tylko mniej narażeni na różnorakie choroby, ale też z reguły prowadzą zdrowszy tryb życia niż pesymiści, co ma niebagatelny wpływ na ich codzienność.

 

Z okazji tego święta życzę Wam, by pozytywne myślenie nigdy Was nie opuszczało, a w prezencie przygotowałam przegląd książek, które w tym pomogą. Gotowi? No to zapraszam.

 

 

 

Potęga podświadomości”, Jospeh Murphy

 

Ta książka to klasyka gatunku. Ręka do góry ci, którzy o niej nie słyszeli. Nie widzę chętnych. No właśnie, tę pozycję znają wszyscy. Niezależnie od tego, czy jesteś optymistą, czy pesymistą, o tym tytule słyszałeś na pewno. Techniki doktora Murphy'ego opierają się na jednej, sprawdzonej zasadzie: jeśli uwierzysz w coś bez zastrzeżeń i zobrazujesz to sobie w umyśle, usuniesz podświadome przeszkody, które powstrzymują cię przed osiągnięciem upragnionego celu, a twoje wizualizacje  staną się rzeczywistością. Dzięki tej książce miliony czytelników na całym świecie osiągnęły sukces, zdobyły przyjaciół, umocniły szczęśliwe małżeństwa, jednym słowem: zmieniły swoje życie na lepsze. Może 2 lutego to dobra okazja na odkurzenie tej kultowej książki? Co Wy na to?

 

Moc pozytywnego myślenia”, Norman V. Peale

 

A oto i kolejny klasyk. Norman Peale radzi, jak przestać się zamartwiać, co robić, by ludzie nas lubili i szanowali, jak uwierzyć w sens swego działania i dopuszczać do siebie tylko dobre myśli. Peale, podobnie jak jego kolega wyżej, zdobył sobie rzesze wiernych czytelników. Jestem przekonana, że przy pisaniu tej książki myślał wyłącznie pozytywnie :)

 

Kurs pozytywnego myślenia. Moja wewnętrzna moc”, Beata Pawlikowska

 

Nie myślcie sobie, że tylko Amerykanie mają monopol na takie myślenie. My, Polacy, również posiadamy swoje guru, które kieruje nasze myśli na właściwe tory. Mowa tu o Beacie Pawlikowskiej, autorce mnóstwa książek na różnorakie tematy, która zadbała również o nasze emocje i popełniła cykl 12 książek noszący znamienny tytuł „Kurs pozytywnego myślenia”. W tych kilkunastu tomach próbuje namówić nas do zmiany toku myślenia, uwierzenia w siebie, polubienia swojej osoby, wiary w szczęście i wielu innych rzeczy, które sprawią, że nasze życie stanie się z dnia na dzień piękniejsze. Wchodzicie w to? Może naprawdę warto?

 

Żyć jak Mały Książę”, Stéphane Garnier

 

A może dla odmiany dać sobie na chwilę spokój z autorami z krwi i kości i zaufać pewnemu literackiemu bohaterowi, który pewnie miał niebagatelny wpływ na młodość niejednego z nas. Małego Księcia nikomu przedstawiać nie muszę. Może czas najwyższy przypomnieć sobie, jak uczyliśmy się od tego nomen omen małego protagonisty, jak prawdziwie żyć, kochać, być odważnym, oswajać róże i pamiętać o tym, że „najważniejsze, jest niewidoczne dla oczu”?…

 

Mam nadzieję”, Katarzyna Czajka-Kominiarczuk

Autorka w swojej książce próbuje pomóc tym, którzy czasami mają wrażenie, że życie ich przerasta, a na wszystko jest już za późno, i tym, którzy nie są w stanie sprostać wszelkim wymaganiom przygniatającym ich na każdym kroku. Nie obawiajcie się, pani Katarzyna nie nakarmi Was złudnymi zapewnieniami, że wszystko będzie dobrze. Ona Was tylko uspokoi – nie wszystko będzie najgorzej. Może warto dać jej szansę i sprawdzić, czy ta pozycja naprawdę daje nadzieję na lepsze jutro?

 

Jak nie podcinać sobie skrzydeł. O przełamywaniu wewnętrznych oporów i niemarnowaniu własnego potencjału”, Michaela Muthig

 

O tym, że trzeba się wsłuchiwać w głąb siebie i słuchać swojego wewnętrznego głosu, też pewnie słyszeliście nie raz. A wiecie, że to nie do końca prawda? W każdym z nas podobno tkwi wewnętrzny sabotażysta, który odpowiada za nasze codzienne kłopoty. To on niszczy naszą karierę, rozwala nasze związki, wywołuje bóle głowy i inne dolegliwości. Doktor Michaela Muthig jest lekarzem specjalistą medycyny ogólnej, psychosomatycznej i psychoterapii. Obecnie zajmuje się coachingiem i prowadzeniem kursów poświęconych tematyce wewnętrznego sabotażu. W swojej książce poda Wam jak na tacy instrukcję, jak rozpoznać w sobie wewnętrznego sabotażystę, jak obnażyć jego metody i jak skutecznie się przed nimi bronić. Po lekturze tej książki już bez przeszkód będziecie mogli się wsłuchiwać w swoje wnętrze.

 

Rozkosz istnienia, czyli jak pokochałam siebie”, Karolina Staszak

 

Karolina Staszak w swojej książce przypomina czytelnikowi, jak bardzo jego szczęście zależy wyłącznie od niego. To książka o pokochaniu samego siebie, o podróży od smutku, poczucia winy, braku samoakceptacji do wewnętrznego spokoju, wdzięczności i miłości do siebie. Może warto odbyć tę podróż i przy okazji uświadomić sobie, jak wiele w życiu zależy  wyłącznie od nas samych?

 

Nażyć się. Jak zacząć nażywać się od dziś, pamiętać o tym jutro i już nigdy o sobie nie zapomnieć”, Marta Iwanowska-Polkowska

 

Miewacie czasami wrażenie, że w natłoku codziennych spraw gubicie siebie i zapominacie, co tak naprawdę jest w życiu ważne? Jeżeli tak, to książka specjalnie dla Was. Autorka z troską pochyli się  nad Waszymi próbami zadbania o siebie, pokaże drogi wyjścia z pułapek, w które wpadacie, a przy okazji szczerze podzieli się historiami z własnego życia i wskaże drogę do prawidłowego czerpania ze źródła szczęścia i radości. Bo cóż w życiu jest najważniejsze, jeśli nie nażyć się właśnie, tak mocno, do utraty tchu?

 

Powrót z Bambuko”, Katarzyna Nosowska

 

Okazuje się, że Katarzyna Nosowska pisze nie tylko świetne teksty piosenek, lecz także całkiem dobre książki, które podnoszą czytelnika na duchu i uczą dystansu do otaczającego go świata. Autorka obdarowuje nas swoistą lekcją optymizmu oraz tak bardzo dziś nam potrzebnej nadziei i okrasza to wszystko porządną dawką humoru. To lektura w sam raz na Dzień Pozytywnego Myślenia, szczególnie w dobie pandemii.

 

Jak myśleć pozytywnie 21 ćwiczeń ”, Marta Bartosik

 

No dobrze, może już wystarczy tej suchej teorii, pora na praktykę. 21 ćwiczeń zawartych w tym poradniku pomoże nam nie tylko z powodzeniem poruszać się po naszym życiu prywatnym i czerpać z niego jak najwięcej radości, lecz także wskaże nam drogę do budowania pozytywnego nastawienia w biznesie i wszelkich innych dziedzinach życia. Myślę, że warto to poćwiczyć, co Wy na to?

 

No i jak Kochani? Macie już plany na 2 lutego? Będziecie tego dnia myśleć pozytywnie? :) Mam nadzieję, że mój prezent Wam się spodobał i spośród tych propozycji wybraliście coś dla siebie? A może Wy polecicie coś dla mnie? Czekam na komentarze.

 

Dorota Skrzypczak

Korekta: Gabriela Danel

× 25 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@kasiarz1983
@kasiarz1983 · ponad 2 lata temu
Świetne zestawienie. Czegoś takiego szukałam. Pogoda sprawia, że potrzebujemy pozytywnych myśli. Chętnie przeczytam jedną z proponowanych książek.
× 7
@jatymyoni
@jatymyoni · ponad 2 lata temu
Interesujący artykuł. Ja bym jeszcze dodała;
  • Odwaga bycia sobą Carlos G. Valles
  • Narodzić się, by wygrać James Muriel, Dorothy Jongeward
  • Podróże Hektora, czyli poszukiwanie szczęścia Francois Lelord
  • Na początku był sens Krzysztof Grzywocz
  • Poza czas i przestrzeńRyszard Kusek
Lubię też beletrystykę, która nastawia mnie pozytywnie do życia.
× 6
@almos
@almos · ponad 2 lata temu
Ciekawa lista, chociaż nie znam z niej żadnej książki. Dziwi mnie tylko obecność pani Pawlikowskiej - nie mam za grosz zaufania do autorów, którzy znają się na wszystkim.
Dodałbym jeszcze:
Andre - I nie zapomnij być szczęśliwy. ABC psychologii pozytywnej https://nakanapie.pl/ksiazka/i-nie-zapomnij-byc-szczesliwy
Fredrickson - Pozytywność
https://nakanapie.pl/ksiazka/pozytywnosc-naukowe-podejscie-do-emocji


× 4
@milena9
@milena9 · ponad 2 lata temu
Bardzo ciekawe tytuły. I potrzebne zestawienie. Sprawdzę w bibliotece,,czy są te tytuły
× 3
@Brzezina
@Brzezina · ponad 2 lata temu
Czytalam Potęgę podświadomośći dawno temu, ale pamiętam, że jakoś tak mnie nie zachwycila, albo byla przereklamowana.
Do listy bym dodała:
Jak przestać się martwić i zacząć żyć, Dale Carnegie ;
Nałogowa miłość, Eugenia Herzyk .
× 2
@milena9
@milena9 · ponad 2 lata temu
Wewnętrzny sabotażysta, czyli 📕 dla mnie. Rozkosz istnienia,,czyli jak pokochać siebie też chętnie przeczytam.
Po Pawlikowska sięgnę z ciekawości, bo większość jej 📕 przeczytałam.
× 1
© 2007 - 2024 nakanapie.pl