„Gwiazdkowy Prosiaczek” – znamy polski tytuł najnowszej książeczki dla dzieci autorstwa J.K. Rowling

Autor: dominika.nawidelcu ·1 minuta
2021-07-04 5 komentarzy 9 Polubień
„Gwiazdkowy Prosiaczek” – znamy polski tytuł najnowszej książeczki dla dzieci autorstwa J.K. Rowling

Co roku zastanawiam się, które wydawnictwo jako pierwsze wspomni o świętach Bożego Narodzenia. Tym razem zwycięzcą tego specyficznego konkursu okazało się wydawnictwo Media Rodzina. Wszystko to sprawą informacji zdradzającej okładkę i tytuł polskiego wydania najnowszej książki J.K. Rowling.


„Gwiazdkowy Prosiaczek” to zapowiedziana już wcześniej, bożonarodzeniowa, pełna emocji opowieść o przywiązaniu chłopca do jego ukochanej Przytulanki, dla której maluch jest gotów na wszystko. Książka przewidziana została jako jednotomówka i dedykowana jest dzieciom w wieku 8+ lat. Ta opowieść jest też nie związana w żaden sposób z wcześniejszym dorobkiem pisarki.

Autorem grafiki na okładce jest Jim Field, odpowiedzialny również za czarno-białe ilustracje. Rowling bardzo sobie chwali współpracę z artystą:

„Ilustracje Jima są wprost idealne. Mam wrażenie, że Jim odgaduje i ilustruje moje najskrytsze myśli! Aż krzyknęłam, gdy zobaczyłam ilustrację jednej ze scen (nie powiem której, żeby nie spoilerować), tak wiernym była odzwierciedleniem!”.

Za pomocą „Gwiazdkowego Prosiaczka” autorka wraca do pisania dla dzieci. Jej wcześniejsza opowieść, „Ikabog” było pierwotnie opublikowane wyłącznie za darmo w Internecie, a dopiero potem doczekała się papierowego wydania.

Premiera zaplanowana została na 12 października, ale przedsprzedaż ruszy 12 lipca. Koszt książki w twardej oprawie będzie wynosił 49,90 zł, a w miękkiej 39,90 zł.

Czy Wasze dzieci lubią takie świąteczne opowieści? Planujecie kupić tę książkę?

Dominika Róg-Górecka

× 9 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@paulina2701
@paulina2701 · ponad 2 lata temu
Moje dzieci uwielbiają książki, ale lipiec to zdecydowanie za szybko na świąteczne opowieści 😉
× 3
@Patriseria
@Patriseria · ponad 2 lata temu
Jestem fanką Field'a i już przebieram nóżkami na myśl o premierze :)
× 2
@viki_zm
@viki_zm · ponad 2 lata temu
Lubimy czytać świąteczne powieści, ale w tym właśnie okresie. Teraz cieszymy się letnimi pozycjami, po tą być może sięgniemy, ale na pewno nie wcześniej niż w okolicach Bożego Narodzenia :)
WW
@Suvikki · ponad 2 lata temu
Jestem niemal bezkrytyczna jeśli chodzi o twórczość J.K. Rowling. Na pewno kupię i będę czytać razem z dziećmi :)
@Patriseria
@Patriseria · ponad 2 lata temu
Ruszyła przedsprzedaż :)
© 2007 - 2024 nakanapie.pl