Pierwsze dni w przedszkolu, czyli garść książek (nie tylko) dla maluchów

Autor: Dominika Róg-Górecka ·2 minuty
2022-08-31 6 komentarzy 13 Polubień
Pierwsze dni w przedszkolu, czyli garść książek (nie tylko) dla maluchów

Pierwsze dni w przedszkolu to dla dzieci (ale też ich rodziców) nie lada przeżycie. Nie zawsze przyjemne. Jak im to ułatwić? Jak zwykle z pomocą przychodzi literatura! Te książki mogą pomóc dzieciom oswoić się z nową sytuacją.

 

 

W przedszkolu jest fajnie”, Anna Korycińska

 

Pozytywne nastawienie to już połowa sukcesu! Dzięki tej książce dzieci dowiedzą się, jak będzie wyglądać ich dzień w przedszkolu i to już od wyjścia z domu. Pozwoli im to przygotować się na czekające ich wyzwania i… zabawy. Czas spędzony w przedszkolu może być fajny, warto ich o tym przekonywać.

     
 

Zuzia idzie do przedszkola”, Liane Schneider

 

Do przedszkola idzie też mała Zuzia. Właśnie skończyła trzy latka i jest niesamowicie podekscytowana. Wręcz nie może się doczekać nowego miejsca. Z tej książeczki dowiecie się, jak wyglądał jej pierwszy dzień w przedszkolu i co spodobało się jej najbardziej.

     
 

Kolorowy potwór idzie do przedszkola”, Anna Lienas

 

Tym razem do przedszkola wybiera się nie dziecko, a mały potwór! Jednak bez obaw, maluch będzie mu w tej przygodzie towarzyszyć! Na uznanie zasługują zwłaszcza ciekawe i nieszablonowe obrazki.

   

 

 

Feluś i Gucio idą do przedszkola”, Katarzyna Kozłowska

 

„Feluś i Gucio” to cała seria książeczek, które wspierają dzieci w odkrywaniu świata i własnych emocji. Tym razem tematem przewodnim jest ważne wydarzenie, pierwszy dzień w przedszkolu! Feluś przygotowywał się do niego już do jakiegoś czasu, ale wciąż wiele przed nim! Razem z chłopcem mały czytelnik dowie się, jak będzie wyglądał jego dzień w przedszkolu, ten zwykły oraz ten nietypowy (jak wyjście do ZOO), że zawsze będzie mógł liczyć na pomoc nauczycielki i że pozna wiele dzieci do wspólnej zabawy!

 

 

Czy tylko maluchy muszą się przygotować do przedszkola? Nic bardziej mylnego! Również ich rodziców czeka niemałe wyzwanie! Bo jak to, brzdąc, dla którego jeszcze niedawno byli całym światem ma nagle zostać gdzieś bez mamy i taty? Dorośli też muszą przyzwyczaić się do tej myśli.

 

 

Pierwsze kroki w przedszkolu. Poradnik dla rodziców przyszłych przedszkolaków”, Elżbieta Bielak

 

Pierwsze rozstanie może być trudne. Jeśli maluch nie chodził wcześniej do szkoły, taka rozłąka potrafi być prawdziwym szokiem również dla jego rodziców! Autorką tej książki jest nauczycielka przedszkolna z wieloletnim stażem. Za pomocą swojej publikacji pomaga rodzicom zrozumieć i oswoić się z nowymi uczuciami oraz przygotować siebie (i dziecko) na to nowe doświadczenie.

     
 

Akcja adaptacja. Jak pomóc sobie i dziecku w zaprzyjaźnieniu się z przedszkolem”, Agnieszka Stein

 

Każdy rodzic z dumą obserwuje, jak jego dziecko zaczyna nowy etap w swoim życiu. Ale z pewnością towarzyszą mu też liczne obawy i wątpliwości. Jakie przedszkole wybrać? I czy zawsze jest to możliwe? Jak przygotować malucha i pomóc mu odnaleźć się w nowym miejscu? Tego dowiecie się z książki „Akcja adaptacja”.

 

Ciekawa jestem, czy pamiętacie swoje pierwsze dni w przedszkolu? A może jesteście rodzicami maluchów, które właśnie szykują się na to wielkie wydarzenie? Jeśli tak, koniecznie dajcie znać, jak idą Wam przygotowania!

× 13 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@jatymyoni
@jatymyoni · około rok temu
Ciekawe propozycje. Irisek na razie zaczął swoją przygodę ze żłobkiem i jest zachwycony.
× 6
@paulina2701
@paulina2701 · około rok temu
My jutro zaczynamy przygodę z przedszkolem i szkołą średnią. Felusia już czytaliśmy 😉
× 4
@Utopia
@Utopia · około rok temu
to ja jeszcze moge polecić Pucia też jest fajna część o przedszkolu :)
× 4
@Renax
@Renax · około rok temu
Jeszcze jest Tupcio Chrupcio "Przedszkolak na medal".
× 3
@mikka138
@mikka138 · około rok temu
Przydadzą się na pewno za jakiś czas:)
× 2
@aga.kusi_poczta.fm
@aga.kusi_poczta.fm · około rok temu
najlepsze jest, gdy zaczyna się przedszkole i dzieci z płaczem idą do niego - nie znają otoczenia, miejsca, innych dzieci.

ale po kilku dniach wszystko się zmienia. panie czytają bajeczki, opowiadają. dzieci zaczynają się interesować;)

× 1
© 2007 - 2023 nakanapie.pl