Agrafka Izabela Sowa

Okładka Agrafka
autor:
Izabela Sowa
wydawnictwo:
Nasza Księgarnia
data wydania:
2009
ISBN:
9788310116819

Opis

Stylizowane meble, nowa terenówka co trzy lata, markowe ubrania na każdy sezon, dwupoziomowy apartament i na deser wakacje, do tego podziw bliskich, szacun sąsiadów i zazdrość kumpli z Naszej Klasy. Nawet tych, których się ledwo pamięta...

Według rodziców Miłki to wystarczy, aby stać się najszczęśliwszą osobą na świecie. Ona jednak uważa inaczej. Nie chce być dłużej grzeczną dziewczynką. Próbuje kroczyć własną ścieżką, a nie tą wyznaczoną przez idealną starszą siostrę (zwaną Pierwszą) ..i rodzinę, dla której liczy się tylko zachowanie pozorów. Nieoczekiwanym sprzymierzeńcem Miłki okaże się wyklęty przez najbliższych dziadek. Na obrazie bez skazy pojawi się kilka bolesnych rys...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Mam przed sobą kolejną powieść młodzieżową, którą niemalże wcisnęła mi do rąk bibliotekarka. Okładka książki jest biała, przedstawia dziewczynę w młodym wieku siedzącą na olbrzymiej agrafce. Przerzucając od niechcenia strony zauważam agrafki na rogu każdej z nich. Notuję też, że powieść nie dziel... więcej »
„Agrafka” Izabeli Sowy powinna stać się obowiązkową lekturą wszystkich rodziców. Główna bohaterka to Miłka – szesnastoletnia, wzorowa uczennica liceum. Rodzice stworzyli jej idealny, sterylny świat: najlepsze osiedle, piękne mieszkanie, najlepsza szkoła, mnóstwo dodatkowych zajęć. A jedn... więcej »
Agrafka
Recenzent: KlaudusS
Dla mnie ta książka miała trochę inny charakter, niż inne dotąd przeczytane.W każdym rozdziale najpierw pojawiało się wspomnienie, a później było opisywane co się w aktualnej sytuacji dzieje. Książka Izabeli Sowy bardzo mi się podobała, bo nawiązywała do współczesnych problemów nastolatków. Uważa... więcej »
Agrafka
Recenzent: Madame_K
Dobromiła to niespełniona życiowo nastolatka i dziecko marzenie każdego rodzica. Robi wszystko co się jej karze, nie sprzeciwia się i odnosi znaczne sukcesy w szkole. Jednak ona sama nie znosi takiego życia. Marzy jej się samodzielność i podążanie własnymi ścieżkami. Niestety, ale brak jej odwagi... więcej »
Dodali do kolekcji
Agatka90
blackmoth
dzastin
blondevil
MirandaKorner
PanLewis
Eta
ajsza
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!