Agata Adamiecka-Sitek
Zostań fanem autorki:

Agata Adamiecka-Sitek

Autorka
Agata Adamiecka-Sitek jest absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim, badaczką teatru, krytyczką, wydawczynią. Zajmuje się problematyką gender, cielesności i polityczności sztuki.

Autorka książki Teatr i tekst. Inscenizacja w teatrze postmodernistycznym (2006), redaktorka wielu książek o polskim teatrze i kulturze przedstawieniowej. Autorka kilkudziesięciu artykułów naukowych w czasopismach i tomach zbiorowych. Członkini zespołu redakcyjnego pierwszego wydania Tekstów zebranych Jerzego Grotowskiego (2013). Redaktorka internetowego pisma naukowego „Polish Theatre Journal” (polishtheatrejournal.com), członkini zespołu kuratorskiego Forum Przyszłości Kultury.

Pracuje w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, gdzie kieruje Działem Naukowo-Wydawniczym. Jest adiunktką na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Jako dramaturżka stale współpracuje z reżyserką Martą Górnicką w projektach teatru chórowego.

Książki

Poza kanonem. Wyspiański
Poza kanonem. Wyspiański
Agata Adamiecka-Sitek, Prof. Dariusz Kosiński

Ta książka jest zaproszeniem do czynnego myślenia- o tekstach Wyspiańskiego i poprzez ie. Gromadzi teksty powstałe w trakcie projektu artystyczno-badawczego "Poza kanonem,pomiędzy akademią a praktyką....

Teatr i tekst
Teatr i tekst
Agata Adamiecka-Sitek
Cykl: Interpretacje Dramatu, tom 12

W dobie postmodernizmu, gdy powszechnie przyjęte teatralne reguły przestają obowiązywać, poszukiwanie ogólnego kryterium determinującego relacje między dramatem i teatrem traci sens. Dziś każdy sposób...

Serie i Cykle

Podziel się pierwszym cytatem autora z innymi Kanapowiczami!
Dodaj pierwszy cytat!

Komentarze

© 2007 - 2024 nakanapie.pl