Aleksandra Bartosik

Aleksandra Bartosik

Autorka, 23 lata 3 czytelników
Obserwuj
9.8 /10
3 oceny z 2 książek,
przez 3 kanapowiczów
Urodzona 18 grudnia 1998 roku w Polsce
Piszę, odkąd pamiętam. Początkowo były to utwory poetyckie oraz krótkie formy prozatorskie. W 2015 roku spróbowałam swoich sił w przeglądach poetyckich. Zdobyłam III miejsce w IX Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego oraz I miejsce w XIII Małopolskim Konkursie Literackim "I ja poetyckie światy kreuję..." Rok później również nadesłałam swoje wiersze, co pozwoliło mi zająć II miejsce w X Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego.

Wiadomo jednak - apetyt rośnie w miarę jedzenia. W wieku 18 lat postanowiłam więc spróbować swoich sił w czymś poważniejszym, ambitniejszym. I tak też się stało - 1.06.2018 to dzień premiery mojej pierwszej powieści - powieści epistolarnej pt.: "Na pożółkłym papierze."

Piszę tak, jak czuję - emocjonalnie. Pełno w moim życiu refleksji, ciągłej aktywności i niedosytu. I takie też są moje utwory. Łączę w nich swoją wrażliwość i bogactwo wniosków. Choć jestem młoda, to dużo myślę. Wciąż na nowo i na nowo analizuję. I moja twórczość jest tego efektem. Nie potrafię inaczej, jak tylko przelewać na papier to, co dyktują moje myśli.

W życiu prywatnym jestem szczęśliwą żoną oraz ambitną studentką. Wciąż pragnę wrażeń. Uważam tak, jak bohaterka mojej debiutanckiej powieści - mam dwie ręce i nogi, a to wystarczająco, by móc zdobywać szczyty.

Książki (2)

Sortowanie:
Na pożółkłym papierze
Na pożółkłym papierze
Aleksandra Bartosik
9.5/10
Siedemnaście lat temu pewna kobieta podjęła niezwykle odważną decyzję, która zaważyła na jej dalszym życiu. Silna i zdeterminowana, odchodząc od narzeczonego, nie zdawała sobie sprawy z samotności, na...
Żywioł
Żywioł
Aleksandra Bartosik
10/10
Intymny, zmysłowy tomik, który rozgrzeje wyobraźnię i pobudzi do myślenia. Pierwsza część rozpoczyna się Świtem – tak jak każdy dzień. Im dłużej dzień trwa, tym bardziej opowieść rozwija się, ta...

Komentarze

Cytaty Aleksandra Bartosik

To niesprawiedliwe, że doceniamy życie dopiero wtedy, gdy je tracimy.
Wysyłamy ludzi w kosmos, a nie potrafimy uratować tych, którzy są obok nas.
Do pewnych spraw trzeba nabrać odpowiedniego dystansu, a aby mówić mądrze potrzebne jest doświadczenie.
Człowiek nigdy nie jest w stanie odpowiednio się przygotować ba koniec. I gdy już nadejdzie, zawsze jest zaskoczeniem.
Jest to okropne uczucie, gdy wiesz, że byłbyś w stanie komuś pomóc, a jednak nie możesz...
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl