Chigozie Obioma

Chigozie Obioma

Autor, 34 lata 8 czytelników
Obserwuj
7.3 /10
8 ocen z 2 książek,
przez 8 kanapowiczów
Urodzony w 1986 roku w Nigerii (Akure)
Nigeryjski pisarz mieszkający w Stanach Zjednoczonych.
Przyszedł na świat w stolicy stanu Ondo, mieście Akure, leżącym w południowo-zachodniej części Nigerii.
Był jednym z dwanaściorga dzieci. Należy do grupy etnicznej Igbo. Już jako dziecko zafascynował się dawną literaturą angielską, ze szczególnym uwzględnieniem dzieł Williama Szekspira.

Absolwent University of Michigan. Po studiach pozostał w Stanach Zjednoczonych i rozpoczął pracę na Wydziale Literatury i Kreatywnego Pisania Uniwersytetu Nebraska–Lincoln.

Jego pierwsza książka, powieść obyczajowa zatytułowana "The Fisherman", spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno czytelników, jak i krytyków literackich. Dzieło przetłumaczono na 27 języków świata, w tym także na język polski ("Rybacy", Wydawnictwo Literackie, 2016).

Książki (2)

Sortowanie:
Rybacy
Rybacy
Chigozie Obioma
{}7.6/10
Afrykańska przypowieść o braterstwie i samospełniającej się przepowiedni Jeden z najczęściej nagradzanych literackich debiutów ostatnich lat. Powieść znalazła się w ścisłym finale nagrody THE MAN BOOK...
An Orchestra of Minorities
3 wydania
An Orchestra of Minorities
Chigozie Obioma
{}7/10
'CHIGOZIE OBIOMA TRULY IS THE HEIR TO CHINUA ACHEBE' New York Times Book Review 'A WRITER TO WATCH' The Economist 'REMARKABLE' Jennifer Clement 'A DEEPLY EMPATHETIC, COMPLEX AND GUT-WRENCHINGLY HUM...

Komentarze

Cytaty Chigozie Obioma

{} Dodaj pierwszy cytat!
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe