Adina Cimet

Adina Cimet

Autorka, 71 lat
Obserwuj
Urodzona w 1951 roku w Meksyku
Socjolog, współpracowała z YIVO Institute for Jewish Research w Nowym Jorku. Adina Cimet jest Meksykanką pochodzenia żydowskiego, jej rodzina ma korzenie polskie, ojciec Ruben Cimet (zm. w 2008 r.), znany rzeźbiarz i architekt, pochodził z Hrubieszowa, matka Szoszana jest profesorem socjologii na Uniwersytecie w Meksyku.

Należy do zespołu doradczego studiów judaistycznych na Uniwersytecie Drexel w Filadelfii (The Judaic Studies Program of Drexel University).

Publikuje swoje prace w różnych językach, m. in. angielskim, hiszpańskim i hebrajskim oraz prowadzi wykłady i seminaria w różnych krajach.

Jest autorką projektu edukacyjnego EPYC (Educational Project for Yiddish Culture) When These Streets Heard Yiddish (Kiedy te ulice słyszały język jidysz), który realizowała przy YIVO Institute for Jewish Research w Nowym Jorku. Projekt, skierowany do amerykańskiej młodzieży, jest poświęcony kulturze jidysz w Europie Wschodniej.

Książki

Jewish Lublin. A cultural monograph
Jewish Lublin. A cultural monograph
Adina Cimet
Monografię żydowskiego Lublina napisała socjolog ze Stanów Zjednoczonych, która urodziła się w Meksyku. Książkę - po angielsku - wydało właśnie Wydawnictwo UMCS i Teatr NN. Adina Cimet, której przod...

Komentarze

Cytaty Adina Cimet

Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl