De Spirito Dorotea

De Spirito Dorotea

Autorka 46 czytelników
6.8 29 ocen z 1 książki, przez 29 kanapowiczów
Dorotea de Spirito ma osiemnaście lat, mieszka w Viterbo, we Włoszech i chodzi do liceum. Jako szesnastolatka zadebiutowała w roku 2008 książką o grupie Tokio Hotel, która odniosła sukces nie tylko we Włoszech - została przetłumaczona też na język niemiecki. Anioł, wydana w 2009 roku druga książka młodej autorki, to nastrojowa romantyczna opowieść o wyobcowaniu, trudnych wyborach, pokonywaniu własnych lęków i o nastoletnich bohaterach połączonych jak Romeo i Julia niebezpieczną miłością.
Obserwuj Popraw tę stronę

Książki

Książka Anioł

Anioł

De Spirito Dorotea, Agata Kowalczyk (tłum.)
6.8/10
Zakazane uczucie dziewczyny-anioła rozdartej pomiędzy niebem a piekłem w powieści napisanej przez siedemnastolatkę. Najbardziej bała się, że nigdy się nie zakocha. Kiedy się zakochała, musiała zacz...
Książka Tokio Hotel Forever

Tokio Hotel Forever

De Spirito Dorotea
Eine Band. Ein Mädchen. Ein Jahr das alles verändert Die vierzehnjährige Nadia hat ihr Leben gründlich satt: Gerade hat sie sich von ihrem Freund Robbi getrennt, ihre Erzfeindin Miriam zickt rum und...

Cytaty

„ proszę Cię o miłość, tę prawdziwą. Tę przez duże M, tę o której nie wiem nawet, czy istnieje, i której boję się, że nigdy nie znajdę. Tę, która nie pozwala spać po nocach, która nie pozwala myśleć w dzień, która zmieniła człowieka w szczęśliwego niewolnika. Która nadaje kształt snom i każe wierzyć, że możesz ich dotknąć. Która każe liczyć gwiazdy, jedną po drugiej, a potem zgubić rachubę. Która każe nienawidzić nienawiści. I której tym więcej chcesz, im więcej jej masz. " ”
z książki Anioł
„ Kiedy czytasz, świat przestaje istnieć, możesz udawać, że to, to jest w książce, jest rzeczywistością, albo że rzeczywistość po prostu znika.Możesz być tym, kim chcesz, dowolnym bohaterem książki ”
z książki Anioł
„ Czasem jest tak, że spędza się mnóstwo czasu z jakąś osobą, może nawet całe życie, i nagle pojmuje się najważniejsze rzeczy w jednej krótkiej chwili, w mgnieniu oka, i nie widzi się już tej osoby w ten sam sposób… I właśnie tak było ze mną. Targały mną wątpliwości, niepewność, lęk, targałaś mną ty i nagle, w jednej chwili, nie w byle jakiej chwili, ale własnie w tamtej, zrozumiałem, co się naprawdę liczy. W tej jednej sekundzie, kiedy leżałem obok ciebie i słuchałem, jak mówisz, taka słaba i silna jednocześnie, w tej sekundzie zrozumiałam, że…że cię kocham, ”
z książki Anioł
„ Obracam ją w rękach; okładka jest miękka, trochę zmięta, jakby książka była czytana wiele, wiele razy, kartki są grube, z papieru bez dodatku plastiku, jak robiono je kiedyś ”
z książki Anioł
„ Przeklęte emocje, gdybym była kawałkiem lodu, nie miałabym tych wszystkich problemów. Może i byłabym przez całe życie samotna jak pies, ale bez problemów uczuciowych ”
z książki Anioł
„ Ile łez może wylać ciało, zanim wyschnie i umrze? Idę spać na dziesięć lat, bardzo proszę, nie budźcie mnie, gdyby ktoś mnie szukał, to jestem we śnie, który potem zapomnę. ”
z książki Anioł

Komentarze

Obserwujący

@Spleen @martynag.1990

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się