Dorota Betlewska-Gutowska

Dorota Betlewska-Gutowska

Autorka
Obserwuj
10 /10
1 ocena z 1 książki,
przez 1 kanapowicza
Publikowała w "Życiu Literackim", "Odrze", "Toposie", "Tygodniku Kulturalnym", "Piśmie Literacko-Artystycznym", "Poezji" i in.
Laureatka konkursów poetyckich: im. Rainera Marii Rilkego oraz "Sny poetów, sny malarzy". Publikuje także opowiadania: m. in. „Listy od chorych psychicznie” (Topos), "Zabójcy wiewiórek albo książki po zmarłych" (Odra).
Tomiki poetyckie:
"Niebieska tancbuda" (1988) - zawierał wiersze o dorastaniu oraz o polskich hipisach.
W najnowszym tomiku "Róża Ksiąg i scenariusze"(2012) dominuje tematyka metafizyczna, podana w formie przystępnej, a jednocześnie bardzo oryginalnej, pełnej sugestywnych, plastycznych obrazów i zaskakującej dynamiki.
www.betlewska-gutowska.waw.pl

Książki

Róża Ksiąg i scenariusze
Róża Ksiąg i scenariusze
Dorota Betlewska-Gutowska
10/10
Wiersze nagrodzono na konkursie im. Rairnera Marii Rilkego oraz konkursie "Sny poetów, sny malarzy". Dominuje tematyka metafizyczna, podana w formie przystępnej, a jednocześnie bardzo oryginalnej, peł...

Obserwujący (1)

W.

Komentarze

W.
@W.Magraf · ponad 9 lat temu
No i jest nowy tomik! "Róża Ksiąg i scenariusze". Zamówienia póki co internetowe, ale już wkrótce w księgarniach. [email protected] Wydawnictwo Magraf (2012)

Cytaty Dorota Betlewska-Gutowska

//Przedwczesna miss // Lilka pierwsza dostała piersi / Przez nią przestałyśmy istnieć / Chłopcy palili papierosy / Na jej klatce schodowej / Nawet starsi faceci / Tacy o dwadzieścia parę lat / W siedemnaste urodziny już miała / Pisklę i własnego męża / Mietka zwanego Piątym Dzieckiem / Baby Jagi lub Szczotą / Odtąd mierzył jej czas / Zegarkiem wytatuowanym na przegubie / Zapomniała slangu / Szepcze: gehenna / Tyle razy nawiewała starym / Teraz się boi / Nocą niecierpliwie przymierza / Czarny welon / Zmyśla mężczyzn co za nią szaleją. /
Dorota Betlewska-Gutowska
Przedwczesna miss Lilka pierwsza dostała piersi Przez nią przestałyśmy istnieć Chłopcy palili papierosy Na jej klatce schodowej Nawet starsi faceci Tacy o dwadzieścia parę lat W siedemnaste urodziny już miała Pisklę i własnego męża Mietka zwanego Piątym Dzieckiem Baby Jagi lub Szczotą Odtąd mierzył jej czas Zegarkiem wytatuowanym na przegubie Zapomniała slangu Szepcze: gehenna Tyle razy nawiewała starym Teraz się boi Nocą niecierpliwie przymierza Czarny welon Zmyśla mężczyzn co za nią szaleją. Idol Raz ze skarpy zbiegał Cybulski Mama kochała się w nim Zawołała na mnie: Żaba Żaba Udało się Spojrzał Ostatnimi ciemnymi okularami Chełpiła się potem gdy pociąg Zamknął Liczbę osób na które patrzył Sławny aktor Niestety Nie miała z kim mnie zostawić W kinowe zmierzchy Żeby iść po nową miłość.
Dorota Betlewska-Gutowska
//Idol// Raz ze skarpy zbiegał Cybulski / Mama kochała się w nim / Zawołała na mnie: Żaba Żaba / Udało się / Spojrzał / Ostatnimi ciemnymi okularami / Chełpiła się potem gdy pociąg / Zamknął / Liczbę osób na które patrzył / Sławny aktor / Niestety / Nie miała z kim mnie zostawić / W kinowe zmierzchy / Żeby iść po nową miłość. /
Dorota Betlewska-Gutowska
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl