Ferenc Molnár

Ferenc Molnár

736 czytelników
Autor
8.61 158 ocen z 1 książki , przez 157 kanapowiczów

Obserwuj Popraw tę stronę

Książki

Książka Chłopcy z Placu Broni

Chłopcy z Placu Broni

8/10
Książka nierozerwalny towarzysz, przyjaciel bez interesu, domownik bez uprzykrzenia twierdził Ignacy Krasicki (w "Panu Podstolim")... A jego rówieśnik Adam Naruszewicz dodawał: Każdy mówi, i nie ma cz...

Komentarze

@Zorg
@Zorg około 4 lata temu
Stanął w furtce i jeszcze raz obejrzał się za siebie, jak czyni ten, kto na zawsze opuszcza Ojczyznę. Myśl o rozstaniu z Placem ścisnęła mu serce wielkim bólem. Jedyną-pociechą w tym cierpieniu było tylko to, że skoro już biednemu Nemeczkowi nie było dane doŜyć przeprosin, z jakimi przyszła do niego delegacja Związku Kitowców, to moŜe i lepiej, Ŝe nie doczekał teŜ chwili, kiedy zabierają im Ojczyznę, za którą oddał swe Ŝycie. A nazajutrz, kiedy cała klasa zastygła w niemej, pełnej skupienia ciszy i pan profesor Rac powaŜnym, godnym krokiem wszedł powoli na katedrę, aby w wielkiej ciszy, uroczystym głosem, wspomnieć Erno Nemeczka i przypomnieć uczniom, Ŝe jutro o trzeciej godzinie mają zebrać się na ulicy Rakos w czarnych lub przynajmniej ciemnych ubraniach, Janosz Boka z wielką powagą wpatrywał się w blat ławki i po raz pierwszy zaczął w głębi swojej młodej duszy pojmować, czym właściwie jest życie, w którym smutki i radości tak dziwnie splatają się w jeden wspólny los.
serce

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
Reklama

Co słychać?

Konkurs "Mistrzyni nad mistrzyniami"
Konkurs "Mistrzyni nad mistrzyniami"
Zapraszamy na konkurs z okazji Dnia Matki
Renowacja kanapy cz.3
Renowacja kanapy cz.3
Kilka słów o nowościach w serwisie.
Dzieci psychiatryka. Dalsze losy - wywiad z Sarą Romską
Dzieci psychiatryka. Dalsze losy - wywiad z Sarą Romską
Ten wywiad jest inny od wszystkich. Miejscami trudny, ale na pewno godny uwagi.
Znajdź nas na facebooku