Jolanta Sowińska-Gogacz

Jolanta Sowińska-Gogacz

Autorka, 49 lat 7 czytelników
Obserwuj
9.2 /10
6 ocen z 1 książki,
przez 6 kanapowiczów
Urodzona w 1971 roku w Polsce
Jolanta Sowińska-Gogacz jest dziennikarką i poetką. Zadebiutowała w roku 1992 tomikiem poezji "Przednieble", wydanym przez Stowarzyszenie Literackie im. K.K. Baczyńskiego. W roku 2010 w wydawnictwie Kwadratura opublikowała tom poezji "Pomieszczenie". Absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Łódzkiego i autorka pierwszej w Polsce pracy magisterskiej na temat kinematografii islandzkiej (antropologiczna analiza czterech filmów Fridrika T. Fridrikssona). Publikacje w Tyglu Kultury, Kwartalniku Filmowym, tygodnikach Niedziela i wSieci, w zbiorze esejów Na rubieżach ponowoczesności. Szkice o filmie współczesnym, Biuletynie Konserwatorów Dzieł Sztuki oraz w almanachach poezji grupy literackiej Centauro. Jurorka I i II Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Lektury w Kadrze” (2012 i 2013), a także Ogólnopolskiego Konkursu „Na skrzydłach Poezji. Nowe Inspiracje” (2011, 2012 i 2013) . W przygotowaniu: druk książki Filmowe adaptacje prozy skandynawskiej pod redakcją Lecha Sokoła i Tadeusza Szczepańskiego, do której łódzka autorka napisała rozdział pt. "Diabelska wyspa" Einara Karasona – realna kraina zmyślonych bohaterów (Wydawnictwo słowo/obraz/terytoria).
Inicjatorka obywatelskich obchodów pamięci o polskich dzieciach - ofiarach obozu "na Przemysłowej" i autorka wielu artykułów prasowych na ten temat.

Książki

Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w Łodzi
Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w Łodzi
Jolanta Sowińska-Gogacz, Błażej Torański
{}9.2/10
Przemilczana opowieść o jedynym niemieckim dziecięcym obozie koncentracyjnym na terenach Polski. Obóz przy ulicy Przemysłowej - obóz koncentracyjny dla polskich dzieci, utworzony na terenie łódzki...

Komentarze

Cytaty Jolanta Sowińska-Gogacz

{} Dodaj pierwszy cytat!
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe