Karen Gillece

Karen Gillece

Autorka
Obserwuj
10 /10
2 oceny z 1 książki,
przez 2 kanapowiczów
KAREN GILLECE – studiowała prawo w stolicy Irlandii, ale postanowiła zostać powieściopisarką. Jej debiut „Siedem dni w Saragossie” (Seven Nights in Zaragoza, 2005) został okrzyknięty niekwestionowanym sukcesem literackim („Evening Herald”). Uznanie krytyków zdobyły kolejne powieści: „Moje szklane... serce” (My Glass Heart, 2007) i „Nieobecna żona” (The Absent Wife, 2008). Pisarka została wyróżniona prestiżową Europejską Nagrodą Literacką za Dryft (Longshore Drift, 2006) i stypendium Arts Council – irlandzkiej instytucji dotującej działalność kulturalną. Jej nazwisko znajduje się na liście finalistów Hennessy New Irish Writing Awards, a powieści przetłumaczono na kilka europejskich języków. Mieszka z mężem oraz dwoma córkami w Dublinie.

Książki

Dryft
2 wydania
Dryft
Karen Gillece
10/10
Europejska Nagroda Literacka i wysokie oceny ogólnokrajowych dzienników irlandzkich, m.in. za innowacyjne wykorzystanie starego gatunku, który łączy elementy powieści kryminalnej, przygodowej i romans...

Komentarze

Cytaty Karen Gillece

Myśleli, że to oznacza, że Nacio nie żyje – rzekła z powagą. – A ty myślisz, że się mylą? – Zapewne – jej głos zabrzmiał żałośnie i stanowczo, aż spojrzał na nią przenikliwym wzrokiem. – Więc tak musi być – odparł poważnym tonem, nadal mierząc ją spojrzeniem. Wiedziałabyś, gdyby nie żył. Czułabyś to. O zmierzch dotarli na miejsce, gdzie padły słowa pożegnania. Przystanął na ostatnim schodku, nadsłuchując, czy przekręciła klucz w zamku, po czym pospacerował plażą w kierunku domu. Zastanawiał się, czy nie uległa pokusie, czy nie szuka zapomnienia w tym, co zawiera woreczek strunowy. Nie winiłby jej za to, gdyby tak było. Przypomniał sobie dzień, kiedy to oślepił go odblask światła na wodzie wokół jej długich, gołych nóg, które wynurzała z roziskrzonych sadzawek. Głos rozsądku podpowiadał mu jednak, żeby uwolnić się od tych myśli; że żyjąc przeszłością, naraża siebie na niebezpieczeństwo.
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl