Dryft

Karen Gillece
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Dryft
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Europejska Nagroda Literacka i wysokie oceny ogólnokrajowych dzienników irlandzkich, m.in. za innowacyjne wykorzystanie starego gatunku, który łączy elementy powieści kryminalnej, przygodowej i romansu; za uwypuklenie narracji autorskiej i pamiętnikarskiej; za kreacje bohaterów: skrywających własne tajemnice, słabych, niedoskonałych i bardzo ludzkich. „Dryft” to poruszająca do głębi interpretacja rozpaczy w rozmaitych, zbyt ludzkich odsłonach. Dowód przemawiający za tym, że Gillece jest wybitną pisarką, która poszerza zakres i zasięg. „Irish Examiner” Mimo że jest to powieść o miłości, „Dryft” cechuje ta sama dynamika i nagląca konieczność, co powieść grozy. „Irish Independent” Ta powieść zaprzątnęła całkowicie moją uwagę od pierwszej do ostatniej strony. Uwielbiam sposób, w jaki autorka subtelnie meandruje z narracji pierwszo- do trzecioosobowej, a także zaintrygowały mnie jej pełne skaz, aczkolwiek fascynujące postaci. „Books Ireland”
Data wydania: 2012
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza STOPKA
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Karen Gillece Karen Gillece KAREN GILLECE – studiowała prawo w stolicy Irlandii, ale postanowiła zostać powieściopisarką. Jej debiut „Siedem dni w Saragossie” (Seven Nights in Zaragoza, 2005) został okrzyknięty niekwestionowanym sukcesem literackim („Evening Herald”). Uznanie k...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Dryft" Karen Gillece

29.07.2012

W 2009 roku Karen Gillece otrzymała Europejską Nagrodę Literacką za tę właśnie powieść, dlatego jeszcze bardziej chciałam zapoznać się z jej twórczością. I muszę przyznać, że naprawdę było warto. Już po pierwszych przeczytanych stronach powieści poznajemy Larę, młodą kobietę, która większość swojego życia spędziła poza granicami własnego kra... Recenzja książki Dryft

Moja opinia o książce

Opinie

@Uleczka448
2012-06-21
10 /10

Rewelacyjne połączenie powieści obyczajowej z thrillerem i książką podróżniczą.

× 1 | link |
KO
2012-07-20
10 /10

Znakomita książka! Początkowo nie miałam do niej przekonania, ale szybko się zakochałam. Jeszcze nie trafiłam na taką powieść jak "Dryft" - jest bardzo zręcznym miksem wszystkiego tego, co charakteryzuje zarówno wysokoartystyczną, jak i popularną literaturę. Czyta się błyskawicznie, zupełnie zapomniałam, że muszę coś zjeść ;) Polecam z czystym sumieniem. Warto. Europejska Nagroda Literacka mówi sama za siebie.

| link |

Cytaty z książki

“Myśleli, że to oznacza, że Nacio nie żyje – rzekła z powagą. – A ty myślisz, że się mylą? – Zapewne – jej głos zabrzmiał żałośnie i stanowczo, aż spojrzał na nią przenikliwym wzrokiem. – Więc ...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl