Marcin Dąbrowski

Marcin Dąbrowski

Autor
Obserwuj
Marcin Dąbrowski, ukształtowany zarówno przez filozofię Wilbera, jak i morderczą pracę fizyczną, łączy szorstkie spojrzenie na rzeczywistość z subtelnym wnętrzem. Za każdym razem, wskazując rażący nonsens, chyba podświadomie wyciąga na światło dzienne również dający nadzieję kontrast. Zaręczony z ironią, zdaje się naiwnie wierzyć, że jest w stanie komuś otworzyć oczy, co jest o tyle niezrozumiałe, że sam nagminnie spogląda z zamkniętymi oczami. I tak, na przekór samemu sobie, przecząc ludzkiej naturze i przyzwyczajeniom, napisał ów ktoś Zaprzeczenie, które to tak mocno przeczy wszystkiemu, że po prostu musi być prawdziwe. CO AUTOR MYŚLI O SOBIE? "Jestem wymiętym, pogiętym kartonem, który ze strachu ugrzązł gdzieś pod ścianą i jedynie przez szczelinę w drzwiach obserwował świat. Kiedy wydawało się, że już nie może być gorzej, ktoś mnie doszczętnie rozdeptał. Wtedy okazało się, że dopiero w takiej spłaszczonej formie byłem w stanie przecisnąć się przez tę szczelinę. Po drugiej stronie drzwi od razu ktoś mnie kopnął, ale w taki sposób, że wylądowałem w swojej pierwotnej formie sześciennego kartonu. Oczywiście, wciąż jestem szarym kartonem, ale momentami wiatr potrafi mnie lekko unieść. Wciąż jestem niemal pusty w środku, ale dzięki temu tak szybko i tak chętnie chłonę. Najważniejsze jednak, że choć nadal przypominam szary karton, wewnątrz czuję się jak barwny i oświetlony plakat reklamowy."

Książki (4)

Sortowanie:
Ratownictwo nurkowe z elementami pierwszej pomocy przedmedycznej
Ratownictwo nurkowe z elementami pierwszej pomocy przedmedycznej
Marcin Dąbrowski
Marcin Dąbrowski, od ponad 10 lat w stopniu instruktora, obecnie instruktor płetwonurkowania KDP/CMAS ***, biegły sądowy z zakresu płetwonurkowania, prezes K.N.S. „Monodon". Od kilku lat bierze udział...
Wyjazdy nurkowe Poradnik praktyczny
Wyjazdy nurkowe Poradnik praktyczny
Marcin Dąbrowski
W książce opisano wszystkie aspekty wyjazdu nurkowego. Są one ułożone w logiczną całość od przygotowania wyjazdu, przez podróż do postępowania na miejscu nurkowym. Jest to wiedza użyteczna dla wszystk...
Polskie prawo konstytucyjne. Materiały, kazusy i orzecznictwo
Polskie prawo konstytucyjne. Materiały, kazusy i orzecznictwo
Joanna Juchniewicz, Monika Giżyńska, Stanisław Bułajewski, Dorota Lis-Staranowicz ...
Podręcznik składa się z trzech części. W pierwszej zatytułowanej Wzory i schematy autorzy przedstawili wzór opinii prawnej wraz z komentarzem oraz praktyczny schemat (sylogizm) rozwiązywania kazusów. ...
Wenaja
Wenaja
Marcin Dąbrowski
Uwikłani w historię, uwikłani w wojnę Niezwykłe losy Sierioży Szuwalova i jego najbliższych, czyli rodziny, przyjaciół oraz kolegów z wojska, to tak naprawdę panorama losów mieszkańców XX-wiecznej Ros...

Komentarze

Cytaty Marcin Dąbrowski

I wtedy pojmiesz, że najlepsze są jednak podpaski ze skrzydełkami.Wtedy zrozumiesz, że Polska żyje w zgodzie z Rosją, z Niemcami. Że „polskie” koncentracyjne obozy złe wcale nie były, że „prosto w serce” zastrzyki z ust uroczej pani, oprowadzającej szybko, zwiewnym, lekkim krokiem, jakby spacerowała najdroższą paryską alejką zimą, wiosną, latem, nie były te zastrzyki takie straszne znowu.
Marcin Dąbrowski
Jakże oczywistą śmierć się stała. W wiadomościach telewizyjnych podawana tuż po nagrodzie dla Polaka, tuż przed awanturą w sejmie. Zabito dwie osoby, trzy, siedem, piętnaście, zginęły setki, tysiące, tony. Prezenter rozkosznie wtedy musi ton zmienić i zmienić mimikę. Musi poczuć na moment ze śmiercią bliskość, by po chwili przypomnieć sobie w myślach kawałek dzieciństwa, uśmiech na twarz przywrócić i poinformować - że oto znów przegrała Anna Kurnikova.
Marcin Dąbrowski
To chyba jednak ewolucja, tak już chyba będzie, że człowiek jedną rękę zyska do trzymania papierosa, jedną nogę do na bungee skoków, drugie serce, by mieć stos kochanek, drugą pochwę, dla erotycznych zabawek.
Marcin Dąbrowski
“<> - napisał niegdyś de Mello. Wniosek jak wyprasowanie koszuli - każdy by do niego doszedł, ale po co, skoro może to zrobić współmałżonek."
Marcin Dąbrowski
Siedzę pokracznie pijąc herbatę ażurowego kitu, z przypaloną nieco pokorą, miską wstydu i zmęczoną szyją. Z korkiem winnym przedziurawionym, z wypalonym kadzidełkiem popiołów rozwianych po całej twarzy. Z rozerwanym opakowaniem marzeń.
Marcin Dąbrowski
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl