Michał Ochnik

Michał Ochnik

Autor, 31 lat
Obserwuj
1 /10
1 ocena z 1 książki,
przez 1 kanapowicza
Urodzony w 1990 roku w Polsce
Magister filologii polskiej. Z zawodu copywriter, z zamiłowania bloger, autor opowiadań, powieści oraz scenariuszy komiksowych.
W 2010 roku debiutował na łamach “Nowej Fantastyki” opowiadaniem Koci Król. Wcześniej publikował opowiadania i shorty na rozmaitych portalach literackich oraz w zinach internetowych. W ciągu swojej działalności pozaliterackiej współpracował m.in. z portalami Esensja, Gildia i Popmoderna. Publikował w magazynach “KZ i LAG” felietony na temat gier video i literatury graficznej. Jako scenarzysta współpracował z Kamilem Boettcherem przy znakomicie przyjętym komiksie internetowym Powrót Pana Kleksa. Od 2011 roku prowadzi bloga Mistycyzm Popkulturowy.
Niebiały, nieheteroseksualny, leworęczny ateista o skrajnie liberalnych poglądach obyczajowych i z zamiłowaniem do transgresji wszelakich – gdyby został wymyślony na potrzeby jakiegoś serialu telewizyjnego albo gry komputerowej, scenarzyści z pewnością zostaliby posądzeni o szerzenie za jego pomocą terroru politycznej poprawności. Jako, iż jest jednak – wbrew wszelkim pozorom – postacią niefikcyjną, zmaga się z raczej prozaicznym życiem codziennym, wieczory spędzając na wymyślaniu nowych światów i zamieszkujących ich bohaterów.

Książki (2)

Sortowanie:
Zima
Zima
Michał Ochnik
Do Vadeline, sennej miejscowości zagubionej gdzieś na rubieżach świata Zimy, przybywa młody teatrolog, Victor Caillou. Poszukuje zaginionych sztuk Samuela Zimmermana, genialnego, acz szalonego drama...
Tęczowe i fantastyczne. Antologia queerowej fantastyki
Tęczowe i fantastyczne. Antologia queerowej fantastyki
Mira Bór, Krystyna Chodorowska, Loë Fjorsigviss, Albert Jan Górecki ...
1/10
Różnorodność fantastycznych światów i różnorodność ludzkich tożsamości doskonale do siebie pasują. Fantastyka w naszym kraju rzadko jednak sięga po motywy związane z LGBTQ+ – takie jak homoseksualnoś...

Komentarze

Cytaty Michał Ochnik

Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl