Samanta Schweblin

Autorka, 44 lata 6 czytelników
Obserwuj
8.1 /10
7 ocen z 2 książek,
przez 6 kanapowiczów
Urodzona w 1978 roku w Argentynie (Buenos Aires)
Argentyńska hiszpańskojęzyczna autorka, która dotychczas opublikowała trzy tomy opowiadań i powieść.
Jej prace otrzymały wiele nagród i zostały przetłumaczone na ponad 20 języków, włączając w to język angielski, niemiecki, włoski, portugalski, serbski, szwedzki i polski.
Samanta Schweblin obecnie zamieszkuje w Berlinie.

W 2002 roku Schweblin wydała swoją pierwszą książkę El núcleo del Disturbio (The Nucleus of Disturbances), która otrzymała nagrodę Argentyńskiego Krajowego Funduszu Artystycznego i pierwsze miejsce w konkursie Harold Conti National Contest.
W 2008 roku, otrzymała nagrodę Casa de las Americas za antologię Mouthful of Birds.
Jej trzeci zbiór opowiadań Siete casas vacías (Seven Empty Houses) został opublikowany w 2015 roku.

Jej pierwsza książka Distancia de Rescate przetłumaczona na angielski jako Fever Dream, wygrała w 2015 roku nagrodę Tigre Juan, a w 2017 roku została nominowana do Man Booker International Prize.

W 2010 roku Samanta Schweblin została wybrana przez magazyn Granta jako jedna z 22 najlepszych pisarek hiszpańskojęzycznych w wieku poniżej 35 lat.

W 2019 roku Schweblin została jeszcze raz nominowana do Man Booker International Prize, tym razem za angielski przekład Mouthful of Birds.

Książki (2)

Sortowanie:
Kentuki
Kentuki
Samanta Schweblin
10/10
Wstrząsająca powieść o pułapkach nowych technologii Dzielą się na podglądaczy i podglądanych. Użytkownicy kentuki, nowej technologicznej zabawki, mogą usiąść przed ekranem w Berlinie i obserwować ku...
Bezpieczna odległość
Bezpieczna odległość
Samanta Schweblin
6.2/10
Niesamowita powieść psychologiczna z elementami horroru z krótkiej listy nominowanych do międzynarodowej nagrody Man Booker 2017! Ta powieść jest jak senny koszmar, jak opowiastka o duchach rozgr...

Obserwujący (1)

@MgorzataM

Komentarze

Cytaty Samanta Schweblin

Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl