Prof. dr hab. Sławomir Łodziński

Prof. dr hab. Sławomir Łodziński

Autor, 62 lata
Obserwuj
Urodzony w 1958 roku w Polsce
Sławomir Łodziński – polski socjolog, specjalizujący się w socjologii etniczności.

Doktorat uzyskał w 1994 roku pracą pt. "Modernizacja nierówności. Edukacja i struktura społeczna w niepodległych Indiach", zaś habilitował się w 2006 roku. Jest członkiem Komitetu Badań nad Migracjami Ludności i Polonią przy PAN oraz docentem Zakładu Krajów Pozaeuropejskich PAN.

Sławomir Łodziński pracuje jako adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie prowadzi dwa seminaria badawcze pt. "Społeczne problemy wielokulturowości (etniczność, mniejszości narodowe, cudzoziemcy, migranci)" oraz "Problemy i wyzwania społeczeństwa nowoczesnego – teorie socjologiczne i wielokulturowość.

Do jego zainteresowań naukowych wliczają się: ochrona mniejszości narodowych i etnicznych, polityka migracyjna Polski oraz stosunek Polaków do "obcych".

Książki (2)

Sortowanie:
Obszary i formy wykluczenia etnicznego w Polsce
Obszary i formy wykluczenia etnicznego w Polsce
Aleksandra Jasińska - Kania, Prof. dr hab. Sławomir Łodziński
Rozpoznawanie różnych form i obszarów wykluczenia ze wspólnoty narodowej mniejszości etnicznych, imigrantów oraz uchodźców staje się coraz bardziej aktualnym problemem we współczesnym, globalizującym ...
Mniejszości narodowe w Polsce w świetle Narodowego Spisu Powszechnego z 2002 roku
Mniejszości narodowe w Polsce w świetle Narodowego Spisu Powszechnego z 2002 roku
Ostatni spis powszechny ludności, który odbył się w Polsce w 2002 roku, podjął po raz pierwszy po II wojnie światowej kwestie zróżnicowania narodowego i językowego współczesnego społeczeństwa polskieg...

Komentarze

Cytaty Prof. dr hab. Sławomir Łodziński

{} Dodaj pierwszy cytat!
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe