Cytaty Therese Bohman

Dodaj cytat
(...) może potrzeba posiadania i rozwiązywania problemów jest wartością stałą: jeśli nie ma się żadnych, to się je tworzy.
Istnieje tyle uczuć, które nie mają nazwy. To dziwne, że na niektóre z nich brakuje słów, ale może dlatego, że tak jest prościej.
Alex bacznie mi się przygląda. Myślę, że jej oczy są magnetyzujące, co z uwagi na mój stan wydaje mi się sensowne. - Przestań - mówi. - Co "przestań"? - Częściowo jestem poirytowana, a jednocześnie zaciekawiona tym, że mi się sprzeciwiła. - Zrób coś prawdziwego - mówi. - Napisz książkę. Usiądź i po prostu ją napisz. Albo zrób coś, o czym będziesz mogła napisać książkę. Przestań się kręcić w kółko i marzyć.
(...) jak to w ogóle możliwe, że wchodząc w jakiś związek, ma się z tyłu głowy kalkulację pewnych kompromisów, ale wynik - poczucie bezpieczeństwa, w jakiejkolwiek formie byłoby ono realizowane - sprawi, że i tak warto w to brnąć.
"Chciałabym umieć mówić w ten sposób. Zdobyć się kiedyś na odwagę i uwierzyć, że opinia, jaką mam na jakiś temat, może mieć znaczenie również poza moją głową. Że zasługuje na to, by ją wypuścić, by umiejscowiła się w świecie."
Jeśli szukasz szczerości, przygotuj się na to, że będziesz sam.
Jako feministka jestem porażką. Niespecjalnie umiem też być zupełnie zwyczajną kobietą, jestem na to zbyt mądra - powiedziałam to kiedyś po pijaku Emelie.
Kobiecość to zawiła siatka reguł
© 2007 - 2024 nakanapie.pl