Tomasz Sianecki

Autor, 64 lata 14 czytelników
Zostań fanem autora:
7.4 /10
5 ocen z 2 książek,
przez 5 kanapowiczów
Urodzony 9 grudnia 1960 roku w Polsce (Warszawa)
Tomasz Sianecki – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Podjął też podyplomowe studia dziennikarskie.

Na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia prowadził m.in. audycję Zapraszamy do Trójk. W 1997 przeszedł do TVN. Był gospodarzem 600 sekund życia, prowadzącym i współprowadzącym Automaniaka. W latach 1998–2010 przygotowywał dla Faktów humorystyczne i lekkie w formie felietony oraz reportaże o tematyce sportowej.

W 2005 został jednym z prowadzących program Szkło kontaktowe w TVN24 Od 2011 prowadził w tej telewizji autorski program Ciąg dalszy nastąpił]. W 2015 został gospodarzem programu #Pamięć absolutna. W 2007 po sukcesie, jaki odniósł program Szkło kontaktowe, wraz z Grzegorzem Miecugowem napisał książkę Kontaktowi, czyli szklarze bez kitu.

Książki

Kontaktowi czyli szklarze bez kitu
Kontaktowi czyli szklarze bez kitu
Miecugow Grzegorz Sianecki Tomasz
6.8/10

wszystko o popularnym programie TVN „Szkło kontaktowe” kulisy, fakty, anegdoty, fragmenty scenariuszy, wiele ilustracji czego boją się politycy? co zrobić, by trafić lub nie trafić do „Szkła”? Autorzy...

Szklane ukłony
Szklane ukłony
Tomasz Sianecki
8/10

Tomasz Sianecki, dziennikarz o ciętym języku i niepodrabialnym poczuciu humoru, zaprasza w osobistą podróż przez historię jednej z najbardziej rozpoznawalnych audycji telewizyjnych ostatnich lat. ...

Bajkowo. Dziennikarze Dzieciom
Bajkowo. Dziennikarze Dzieciom
Agnieszka Cegielska, Marta Kuligowska, Omenaa Mensah, Justyna Pochanke ...

Oddajemy do Waszych rąk bajki napisane specjalnie dla Was przez dziennikarzy, których na co dzień widujecie na ekranach telewizorów. Ich bohaterami są dzieci takie jak Wy, dziewczynki i chłopcy. Przy...

Cytaty

Najczęściej przez nas powtarzana produkcja to między innymi Metro-Goldwyn-Sasin. W kółku takim samym jak na czołówkach Metro-Goldwyn-Mayer pojawiała się twarz byłego wicepremiera, który uchwycony został w momencie, gdy przed medialnym występem rozgrzewał swój narząd mowy. Trochę wyglądało to jak potężne ziewanie. Podłożony z filmowej taśmy dźwięk ryczącego lwa dopełniał całości.
Szkło w mediach nie cieszyło się sympatią. Tak jest często i dzisiaj. Byliśmy raczej chłopcami do bicia. Śmiano się z robienia radia w telewizji.
Start Szkła kontaktowego był wielokrotnie przekładany. Powodów tych komplikacji nie pamiętam, ale jestem przekonany, że specjalnie zmartwiony nie byłem.
Pan Mariusz Walter usłyszał w Trójce, że prowadzę z Magdą Nurkiewicz program motoryzacyjny Wrzuć Trójkę, i postanowił, że będę to samo robił w TVN, w Automaniaku. No cóż, nawet tak wybitni twórcy telewizji jak Pan Prezes popełniali błędy obsadowe. Ja się kompletnie na autach nie znam.

Komentarze

© 2007 - 2025 nakanapie.pl