Temat

Miasto cieni, Ransom Riggs - patronat nakanapie.pl

Postów na stronie:
2014-11-26 18:39 #
Do sprzedaży trafiła kontynuacja "Osobliwego domu pani Peregrine", który zachwycił nie tylko nastoletnich czytelników - "Miasto cieni".

Akcja powieści rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie zakończyła się poprzednia. Jest rok 1940. Jacob i jego nowi przyjaciele opuszczają wyspę, na której znajdował się dom pani Peregrine i udają się do Londynu, gdzie mają nadzieję znaleźć lekarstwo dla opiekunki. W czasie podróży czekają ich liczne niespodzianki i przygody, znajdują nowych sprzymierzeńców i napotykają osobliwe zwierzęta.

Miasto cieni to niepowtarzalna, magiczna powieść, która przenosi czytelników w świat wyobraźni, telepatii, pętli czasowych, zmiennokształtnych i niesamowitych zwierząt. Niezwykle ważnym elementem powieści Ransoma Riggsa – podobnie jak w poprzedniej części – są przedziwne fotografie, które nadają jej wyjątkowy klimat i sprawiają, że zostaje w pamięci dłużej niż inne historie.
# 2014-11-26 18:39
{}
Odpowiedz
@Uleczka448
@Uleczka448
74 książki 156 postów
2014-11-27 12:33 #
Zapowiada się ciekawie, pierwsza część była naprawdę fajna:)
# 2014-11-27 12:33
{}
Odpowiedz
TR
@Triskel
1 post
2014-12-03 15:22 #
"Miasto cieni" to drugi tom powieści autorstwa Ransoma Riggsa, kontynuacja "Osobliwego domu pani Peregrine". Powieść przyciągnęła moją uwagę pięknie wykonaną okładką, przez co stwierdziłem, że muszę ją dorwać. Książka posiada wyraziste postacie z krwi i kości oraz niebanalnie skonstruowane wątki fabularne. Każdy z bohaterów jest inny i wyrazisty, większość z nich zaciekawia, pozostając w pamięci na dłużej.

Historia rozpoczyna się tam gdzie zakończyła się część pierwsza. Przenosimy się do 1940 roku, gdzie Jacob wraz z przyjaciółmi opuszcza wyspę, gdzie mieścił się dom pani Peregrine. Przyjaciele zamierzają udać się do Londynu, wyprawa, której się podjęli nie będzie jednak należała do łatwych. Po drodze czeka ich wiele niebezpieczeństw, przygód i niespodzianek. Jacob wraz z towarzyszami podróży będzie musiał stawić czoło niesamowitym i zmiennokształtnym zwierzętom, zdolnością telepatycznym oraz istotą nie z tego świata. Wszystko to, to dopiero początek czekających ich przygód...

Pan Riggs napisał powieść językiem barwnym i ciekawym, odpowiednio budując napięcie niepewności i grozy. Akcja pędzi w zawrotnym tempie, sprawiając, że czytelnik w mgnieniu oka przewraca ostatnią stronę. Wątki fabularne zostały wykreowane ciekawie i z pomysłem, co i rusz zaskakując czytelnika. Świetny klimat zaprezentowany przez autora, bohaterowie z krwi i kości zaciekawiają czytelnika i są mocnym atutem tej książki. Powieść pełna niezwykłej fabuły, intryg, bitew, niesamowitych istot oraz ciekawych bohaterów. Postacie takie jak dobroduszna Horace, Bronwyn czy Enoch - złośliwy chłopiec potrafiący przywracać zmarłych do życia. Jeszcze bardziej zachęcają do lektury. Fani fantastyki powinni być usatysfakcjonowani po przeczytaniu tej książki. Z pewnością sięgnę po kolejną książkę z pod pióra tego autora.

"Miasto cieni" jest pozycją jak najbardziej godną uwagi i bardzo udaną kontynuacją. Bohaterów podczas lektury poznamy bardzo wielu, a autor dopracował każdego w najmniejszych szczegółach. Postacie są prawdziwym wachlarzem charakterów i indywidualności. Po zakończeniu lektury pozostał lekki niedosyt i ochota na więcej. Polecam ją każdemu miłośnikowi fantasy i osobą lubiącym pozycje pełne akcji. Jak najbardziej polecam.
# 2014-12-03 15:22
{}
Odpowiedz
Odpowiedź
Grupa

Graciarnia

czyli miejsce do którego trafiają wszystkie stare i martwe tematy zaśmiecające inne grupy :)
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe