Temat

Zbrodnia i kara

Postów na stronie:
2014-02-09 17:52 #
Zbrodnia i kara nie zawsze idą w parze. Życie i literatura zna wiele takich przypadków. Jednak dzielni policjanci, detektywi, prawnicy etc. nie ustają w wysiłkach aby złapać i osądzić złoczyńców. Ci drudzy robią wszystko by uciec przed wymiarem sprawiedliwości i próbują popełnić zbrodnię doskonałą... Wiele książek opowiada ciekawe, pełne napięcia historie takich pojedynków.

Może podzielicie się swoimi ulubionymi kryminałami? A może wpadła Wam w ręce nowość godna polecenia?


A oto nowości, które ukazały się ostatnio albo niedługo zostaną wydane pod patronatem nakanapie.pl.

"Tam, gdzie twój dom", Iwona Żytkowiak

Opowieść o miłości, zawiłej grze przypadku i przeznaczenia oraz łasce wybaczania.

Losy trzech pokoleń kobiet, z których każda chciała być szczęśliwa. Ich grzechem było to, że przyszło im żyć w dwudziestym wieku.
Główna bohaterka, Róża Kannenberg, wraca po latach do rodzinnego domu, który odziedziczyła w spadku. Tutaj jej babka wprowadziła się, gdy wojska niemieckie opuszczały miasto. Tutaj na świat przyszła ona i jej bliźniacza siostra. Dom, w którym brakowało mężczyzn. I gdzie wszystko się zaczęło.
Odsłania się przeszłość kolejnych kobiet z jej rodu. Czy Róży uda się zerwać z rodzinnym schematem i wreszcie rozpocząć nowe życie?


"Miłość z jasnego nieba", Krystyna Mirek

Poruszająca opowieść o spotkaniu dwojga ludzi, których pozornie nic nie jest w stanie połączyć…

Daniel i Angelika to ludzie, którzy już od dawna mają w życiu jasno sprecyzowane cele i są w stanie zrobić wiele, by je osiągnąć. Teraz los zetknął ich ze sobą w sytuacji, z której tylko jedno z nich może wyjść zwycięsko.

Ona chce zmusić go, by podpisał niekorzystną dla siebie umowę. On za wszelką cenę pragnie zmienić warunki tego kontraktu, a przy tym, jako niepoprawny uwodziciel, chce uczynić z niej kolejną zdobycz do swojej „kolekcji”. Okoliczności zdają się nie sprzyjać porozumieniu, a tym bardziej – narodzinom uczucia. Jednak w mroźny dzień św. Walentego wiele się może wydarzyć…

Ta książka to opowieść o kiełkującym uczuciu, budującym się zaufaniu, dokonywaniu trudnych wyborów, godzeniu się z przeszłością i… opadających maskach.


"Złapać króliczka", J. M. R. Michalski

Kacper, nie wyróżniający się niczym szczególnym student, całkiem przypadkiem, odkrywa świat, który na zawsze zmieni jego życie. Spokojną dotychczas egzystencję zastępuje wyuzdany seks, zdrady, intrygi i całonocne imprezy. Towarzyszą temu hektolitry alkoholu. Jednak zepsucie moralne, jakie pustoszy duszę studenta, musi stanąć do walki z niełatwym przeciwnikiem, który pragnie stabilizacji i wierności, a którym jest MIŁOŚĆ.

Jak poradzić sobie ze sprzecznościami targającymi młodą duszą? Czy błyskotliwy umysł jest w stanie okiełznać rozbuchane hormony? Przeczytaj koniecznie, bo nigdy nie wiesz, kto stanie na twojej drodze: miły nieznajomy czy podstępny uwodziciel, przyjaciel czy zdrajca.

Książka, ze względu na poruszoną tematykę oraz mocne słownictwo polecana dla osób, które ukończyły 18 lat.


"Taka jak ty", Maureen Lindley

Wszystkie nadzieje i sny mieszkańców Mielca skupiają się na osiemnastu zawodnikach juniorskiej drużyny Stali Mielec, którzy wyjeżdżają na finałowy turniej mistrzostw Polski do Warszawy. Wśród nich jest osiemnastoletni Marcin Makowski. Kapitan i zarazem najlepszy zawodnik drużyny, któremu wszyscy wróżą wielką karierę. Czy jednak sprosta oczekiwaniom fanów i poprowadzi Stal do tytułu mistrza Polski? Co by się jednak stało, gdyby wszystko, o czym marzył, legło w gruzach?

Więcej informacji o naszych patronatach znajdziecie na stronie: http://nakanapie.pl/patronaty
# 2014-02-09 17:52
{}
Odpowiedz
@patrylandia
@patrylandia
243 książki 1840 postów
2014-02-13 20:32 #
Naczytałam się ostatnimi czasy książek non fiction, że może czas na zmiany. :-) Albo przynajmniej jakiś przerywnik. Ten Króliczek jedynie mnie nie przekonuje ale ta książka "Tam gdzie twój dom", to czemu, zapowiada się interesująco.
# 2014-02-13 20:32
{}
Odpowiedz
CO
@coma112
3 posty
2014-02-22 18:56 #
mnie też ten króliczek nie przekonuje i jeszcze średnio widzę Taka jak ty
# 2014-02-22 18:56
{}
Odpowiedz
Odpowiedź
Grupa

Książki

Wszystko o książkach
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe