Temat

Podróże na koniec świata... [newsletter nakanapie.pl nr 45]

Postów na stronie:
2013-07-21 17:46 #
Skoro mamy okres urlopowy, to nie możemy zapomnieć o podróżach :-) Pochwalcie się gdzie byliście w tym roku albo gdzie się wybieracie. I wcale nie chodzi nam o literackie podróże.

Podzielcie się z nami ciekawymi miejscami, które warto odwiedzić, miejscami, w których można odpocząć w ciszy i spokoju, albo aktywnie np. chodząc po górach, pływając kajakami itd.

Gdzie byliście? Gdzie się wybieracie?

P.S. Możecie też wspomnieć o książkach, które towarzyszyły Wam w podróżach :-)


Tradycyjnie kilka nowości, które ukazały się pod patronatem nakanapie.pl. Może przypadną Wam do gustu?

"Świat według Joan", Joan Collins


Niezapomniana Alexis z Dynastii, Joan Collins, i jej pełne humoru i mądrości spojrzenie na świat. W książce porusza tematy bliskie kobietom, komentuje współczesny styl życia, plotkuje o mężczyznach, dzieli się przemyśleniami na temat mody, rodziny, upływu lat i instytucji małżeństwa. Uczciwa i szczera w osądach - Joan Collins w najlepszym wydaniu.


"Królowa traci głowę", Elizabeth Massie, Michael Hirst


W Anglii panuje zamęt. Ciągnący się spór z papieżem w sprawie unieważnienia małżeństwa z Katarzyną Aragońską sprawia, że Henryk VIII coraz bardziej skłania się ku Reformacji. Ustanowienie nowego arcybiskupa jest krokiem, który doprowadzi do zawarcia dawno wyczekiwanego ślubu z Anną Boleyn.

Na herbach inicjały ,,H&K'' zastępowane są nowymi, w których przeplatają się litery ,,H&A''. To tylko początek nadchodzących zmian.

Katarzyna, pozbawiona królewskiego tytułu, zostaje odesłana z dworu i umiera wkrótce po narodzinach pierwszego dziecka nowej królewskiej pary, księżniczki Elżbiety.

Wszyscy poddani muszą złożyć przysięgę lojalności wobec Henryka, który zostaje głową nowego kościoła. Od tej chwili każde wystąpienie przeciwko królowi albo nowej religii będzie surowo ukarane.
Mijają miesiące, a Henryk wciąż czeka na narodziny syna, powoli tracąc cierpliwość. Anna wie, że nie pozostało jej wiele czasu...

Doskonała powieść oparta na drugim sezonie nakręconego z rozmachem serialu The Tudors, nadawanego w wielu krajach i kilkukrotnie nagrodzonego nagrodą Emmy , telewizyjnym odpowiednikiem Oscarów . Opowiada o burzliwym związku króla Henryka VIII z Anną Boleyn, od zawarcia długo wyczekiwanego małżeństwa aż do jego dramatycznego końca."Król, królowa i królewska faworyta", Anne Gracie


Anglią włada młody Henryk VIII. W kraju szerzą się zamieszki na tle religijnym, a na scenie politycznej bezustannie zmieniają się sojusze. Mimo to król całą swoją uwagę skupia na rozwodzie z Katarzyną Aragońską.

Sprawa ta nie cierpi zwłoki, ponieważ Henryk nade wszystko pragnie mieć syna, a w jego życiu pojawiła się właśnie piękna Anna Boleyn – kobieta, w której rękach może leżeć przyszłość dynastii.
Kardynał Wolsey, królewski Lord Kanclerz, musi więc odłożyć na bok rację stanu i za wszelką cenę uzyskać zgodę papieża na unieważnienie królewskiego małżeństwa.
Polityczne intrygi, które zawładnęły dworem i narastający konflikt z Kościołem mogą zachwiać tronem. Ale głodny władzy i miłosnych uniesień monarcha rządzi tak, jak żyje – z żywiołowością, pasją i zapamiętaniem…

Niesłychanie wciągająca powieść oparta na pierwszym sezonie superprodukcji The Tudors, nadawanej w wielu krajach i kilkukrotnie nagrodzonej nagrodą Emmy®, telewizyjnym odpowiednikiem Oscarów®. Opowiada o ambicji i bezwzględnej walce o władzę młodego Henryka VIII, króla jednego z najpotężniejszych państw ówczesnej Europy, i o jego miłości, która na zawsze zmieni bieg historii..."Potęga marzeń", Francine Rivers


Potęga marzeń to druga po Potędze nadziei część sagi rodzinnej na temat poświęceń matki na rzecz córki oraz prawdziwej natury bezwarunkowej miłości. Rozciągająca się od 1950 roku do czasów współczesnych powieść, stanowi emocjonalną i niezapomnianą lekturę.

Dorastanie wcale nie jest łatwe dla Carolyn Arundel. Kiedy jej Mama Hildemara przechodzi okres kwarantanny po przebytej gruźlicy, zamknięta w swojej sypialni, Carolyn nawiązuje szczególnie mocną więź ze swoją Babcią Martą, która przeprowadza się do ich domu. W miarę rosnącego napięcia pomiędzy Hildie i jej matką, Carolyn przyjmuje winę za ten stan na siebie. Kiedy Hildie wraca do pracy, a Marta wyjeżdża, Carolyn i jej brat dorastają jako dzieci „z kluczem pod doniczką” w świecie przesiąkniętym strachem zimnej wojny. College oferuje Carolyn możliwość odnalezienia siebie, ale rodzinna tragedia rujnuje jej nowo odkrytą niezależność. Zamiast wracać do domu, odcina wszelkie więzy i przesiąka upojną subkulturą San Francisco. Kiedy po dwóch latach podnosi się na nowo, zagubiona bardziej niż dotychczas, niechętnie wraca do swojej rodziny, która pomaga jej odbudować własne życie i życie córki May Flower Dawn. Podobnie jak Carolyn, May Flower Dawn doświadcza bliższej więzi ze swoją Babcią Hildie niż z matką, powodując jeszcze jedną szczelinę między pokoleniami. Kiedy jednak Dawn stara się uniknąć błędów, jakie zostały popełnione przez poprzednie pokolenia, przysięga sobie, że w pewien sposób stanie się pomostem między najważniejszymi kobietami w jej rodzinie, zamiast murem, który rozdzieli je na zawsze.Więcej informacji o naszych patronatach znajdziecie na stronie:
http://nakanapie.pl/patronaty
# 2013-07-21 17:46
Odpowiedz
@littlecuteangel
@littlecuteangel
302 książki 1115 postów
2013-07-21 21:49 #
Dużo bym dała, żeby przygarnąć Tudorów, ale chwilowo nie mogę sobie na to niestety pozwolić... Ale nie o tym ma być ten temat :)
Jeśli chodzi o ciszę i spokój - mogę polecić Beskid Niski - moje okolice :) Jest ładnie, są górki, po których można się powspinać, nie za duże, ale warto je poznać. No i wiadomo, łąki, lasy, łono przyrody
Osobiście jednak jestem wielką fanką Zakopanego i mogłabym tam wracać co roku
# 2013-07-21 21:49
Odpowiedz
@Andrew_Vysotsky
@Andrew_Vysotsky
14 książek 176 postów
2013-07-22 13:58 #
Szczerze mówiąc, jeśli ktoś lubi samotność (może być we dwoje) na szlaku i unika tłumów, to jest ostatnim frajerem, jeśli reklamuje swoje ulubione miejsca w sieci :)

Ale lekturę mogę wakacyjna zareklamować: Efekt Lucyfera i Paradoks czasu Zimbardo :)
# 2013-07-22 13:58
Odpowiedz
GR
@Grazka212
3 książki 2 posty
2013-07-23 10:31 #
Byłam nad naszym, pięknym morzem, z cudnymi plażami. W sierpniu, z konieczności Ciechocinek (sanatorium). Książkę polecam "Kaszmirowy szal" Rosie Thomas. Można przenieśc się do.....Indii. Polecam. Nie jest to zwykly romans, jak podaja niektore recenzje. Spokojna, ciepła, napisana z uczuciem.
# 2013-07-23 10:31
Odpowiedz
@winterolmostover
@winterolmostover
70 książek 1940 postów
2013-07-23 12:50 #
Hej :) Ja w tamtym roku zakochałam się w Pieninach. W tamtym tygodniu zwiedziłam Lipnicę Murowaną, Krościenko nad Dunajcem, Szczawnicę, Wąwóz Homole w Jaworkach i zaliczyłam spływ Dunajcem. Poza tym Zamek Tropszyn i jezioro Rożnowskie. Za niedługo jadę znów na kilka dni w te tereny. Może mieszka ktoś w pobliżu żebym miała kogo odwiedzić na kawie?
# 2013-07-23 12:50
Odpowiedz
@littlecuteangel
@littlecuteangel
302 książki 1115 postów
2013-07-23 13:52 #
Niestety, obecnie jestem w Krakowie, także odrobinkę nie po drodze
Spływ Dunajcem musi być magiczny przy pięknej pogodzie - mój spływ również mogę zaliczyć do udanych, chociaż lało wtedy jak z cebra i było zimno - mimo to była to wspaniała przygoda :)
# 2013-07-23 13:52
Odpowiedz
Odpowiedź
Grupa

Wokół kanapy

czyli o tym czego nie ma na kanapie
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl