Rozszyfruj Hannę Greń

data rozpoczęcia: 2020-05-21
data zakończenia: 2020-06-03
Dziś mamy dla Was niezwykły konkurs. Nie tylko zwycięzcy sami wybiorą sobie nagrodę spośród książek Hanny Greń, to jeszcze zwycięzców wybierze sama autorka i osobiście wyśle im książki z dedykacją!

Co trzeba zrobić? Rozszyfrować tajną wiadomość z niegrzecznego wywiadu, który przeprowadziła z Hanną Greń nasza Kanapowiczka. Samo rozgryzienie szyfru to jednak za mało, szansę na zwycięstwo będą miały te odpowiedzi, które okażą się najciekawsze, najbardziej zabawne czy kreatywne (technika dowolna). Wielbiciele kryminałów, do dzieła!

Zadanie konkursowe:
Rozszyfruj wiadomość przekazaną przez Hannę Greń gwarą w wywiadzie dla serwisu nakanapie.pl. Przekaż nam sens rozszyfrowanej wypowiedzi w ciekawy, zabawny, kreatywny sposób.

Czas trwania konkursu:
21.05.2020 - 03.06.2020

Nagrody:
Każdy zwycięzca może wybrać sobie jedną dowolną książkę spośród książek zawartych w cyklach W trójkącie beskidzkim, Śmiertelne wyliczanki lub Dioniza Remańska.

Wygrywają 3 osoby wybrane przez Hannę Greń.

Odpowiedzi

@JMG
@JMG około 6 godzin temu
Guła nie rozumi i o pomoc prosi, to przychodzę. Narychtowałam tutej to tłumaczenie. Co to za knyf i lury ta bdźągwa wymyśliła. Kielczy się teraz jak głupia do sera. Co ja za to mogę? Ja przecież nie we wiślańskiej gwarze chowana. Zmudziłam tylko czas i kusiłam po nocach, by zrozumieć, co ona ględzi. Móndrałam się, i wymódrałam. Trza nam zdrowym być i w spokoju żyć.
@poznanianka1990
@poznanianka1990 około 12 godzin temu
Nie do wiary, przecież ja nie znam tej gwary! Jak rozszyfrować tę zagadkę? Toć przy winie będzie łatwiej.
Pani Hania zaprezentowała wiślańską mowę, bo ta dziennikara suszyła jej głowę. Napisała to "dla jaj", a potem pozdrowiła cały kraj. Dobrego samopoczucia i zdrowia wszystkim życzyła, bo to osoba kulturalna i bardzo miła.
@MAD_ABOUT_YOU
@MAD_ABOUT_YOU około 15 godzin temu
Niekoniecznie na konkurs, bardziej dla zabawy, ale skoro pani Hanna po swojemu, to ja po swojemu, a co :))

Kcecie wiedzieć co powiedzioł
Górol co w Pioninach (Wisełce) siedzioł
To wom zaros wyłónaco
Po nasomu wytłómaco:
Przecio wio, ze wy nie znocie pioninskie (wislojńskie) mowy / pioninskiego ( wislojńskiego ) godonia, ale ze Małpa sie mnie pyto, napisałaf to dlo świontego spokoju.
Łostońcie ta w zdrowiu i miejcie sie dobrze! Z Bogio!
@czarna.porzeczka
@czarna.porzeczka 1 dzień temu
"Istoty Wy ciemne, zupełnie niekumate, wybaczam Wam tę ułomność i przełożę na małpi moją dobrą radę: dla zdrowia własnego i innych zażywajcie kąpieli, by na czerwonej kanapie czystą pupę sadzać." Pozdrawiam serdecznie ;)
@babajaga
@babajaga 3 dni temu
szkoda że nie znam gwary - poproszę o coś łatwiejszego
@Aleksandra_99
@Aleksandra_99 3 dni temu
HG: Dyć wiym, że wy nie znocie wiślańskigo rzóndzenio, ale skyrs tego, że Małpa mnie upytała, napisałach to dlo srandy. Pozdrowióm wos pieknie. Miyjcie sie dobrze i byjcie zdrowi.

„Dyć wiym, że wy nie znocie wiślańskigo rzóndzenio” na początku widać już, że chodzi tu o to, że Pani Greń jest zażenowana winem, które zapewne dostaje, zapominamy o słowiańskich korzeniach, a wino to raczej napój dla słabych graczy, a Pani Hanna takim graczem nie jest. W skrócie jak pić to porządnie! Później mamy zażenowanie tym, że przy takim trunku ktoś chce zadawać pytania. Kolejnym faktem jest pokazanie, że mamy totalne niezrozumienie, po co jest ten wywiad, pewnie tylko by odbębnić robotę. Jednak jak na kulturalną osobę przystało mamy także piękne pozdrowienia i dodatek by pamiętać o myciu i bić zdrowe osoby.

*w pełni humorystyczne, nie ma na celu nikogo urazić*

@klejnot270
@klejnot270 3 dni temu
Hello to ja. Mówiłam gwarą i wy nie wiecie co chciałam powiedzieć, a ja wam mówię żyjcie zdrowo, odlotowo, w zdrowym ciele zdrowe cielę i choć nas Małpy różnorakie gnębią to nie damy się, bo zawsze dajemy radę tym i innymi małpeczkom
@fajnaem
@fajnaem 3 dni temu
Pani (H)Ania ;-) chciała być miła i do Małpy tak ,,rzuciła,,: Przecie wiem, że gwary wiślańskiej nie znacie, ale skoro już tak mnie Małpeczko pytacie - to macie ;-) Pozdrawiam Was pięknie. Miejcie się dobrze i bądźcie zdrowi,,. Morał z tego taki, Małpeczki na twarzach mają ,,buraki,, ;-)
@juhhha
@juhhha 3 dni temu
Choć nie rozumiecie mojej gwary,
To powiem coś na życzenie tej dziennikary:)
W żartach to se napisalam
I Was pięknie pozdrawiałam🤗🤗🤗
Żebyście se drowi byli
I szczęście za nos chwycili💪❤️
@Emido
@Emido 4 dni temu
Powiem nieco poetycko, żeby nie rzec staroświecko, o co tutaj moi drodzy cały rumor, o co chodzi.
A więc zacznę trochę zwięźlej. Otóż widzą Państwo sami jaką misję nam przydali. Pisać mamy pomysłowo i z niemałym też humorem, ja od razu rzec tu pragnę -oczy wasze po mym słowie zwiędną niczym kwiat stulistny, który z dziada na pradziada oczekiwał swojej listy.
Więc do rzeczy moi drodzy, bo sekundy cenne lecą.
Moim zdaniem aby wiedzieć co to Pani Hanna myśli, trzeba by mózg operować, oczywiście ostrym sprzętem, lecz w tych czasach wszystko tępe...
Znów się skupiam na złej drodze no i zamiast tu wyjaśnić, błądzę w słowach jak w ogrodzie.
Lecz się zmienię, obiecuję. I już tutaj się postaram mówić prosto i po linii, omijając te zygzaki słów tak lekkich i przychylnych...
Prosto z mostu, powiem szczerze, myślę sobie...
Próżno wypatrywać czegoś, co ta Pani tak ukrywa w kolorowej nitce słów. Gdyż ja myślę, że zwyczajnie chciała ludziom co czytają, życzyć dobra ,zdrowia no i kasy niczym mrowia. To ostatnie, już mój wymysł, ale liczę iż autorka nie pogromi mnie piorunem, ale patrzeć na mój pomysł będzie z śmiechem i humorem. :D
@Emma81
@Emma81 4 dni temu
Po mojemu pani Hanna chciała powiedzieć, że rozumie naszą nieznajomość bliskiego jej sercu gwarzenia. Jednak ta kanapowa Małpa tak się uparła, tak ją dręczyła i nagabywała, że w końcu musiała ustąpić i zaprezentować próbkę swej "rodzimej" mowy.
Na koniec, pani Hanna, wiedząc, iż przyjdzie nam jeszcze zmagać się z Małpeczką nie raz [ ;-) ], życzy wszystkim Kanapowiczom dużo cierpliwości i wyrozumiałości oraz zdrowia, byśmy mogli częściej zasiadać "nakanapie" i wypatrywać świeżutkich nowości wydawniczych.
{}