10 minut. 10 miesięcy. 10 lat. Metoda, która odmieni wasze życie

Suzy Welch
1 /10
Ocena 1 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
10 minut. 10 miesięcy. 10 lat. Metoda, która odmieni wasze życie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
1 /10
Ocena 1 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Podejmując każdy wybór - każdą decyzję - skorzystasz na 10-10-10!!!

Wszyscy pragniemy wpływać na kształt naszego życia. Jednak w dzisiejszym szalonym świecie, pełnym konkurujących ze sobą priorytetów, nadmiaru informacji i alternatyw, które zbijają nas z tropu, łatwo możemy dać się ponieść impulsom, stresowi lub względom praktycznym. Czy podejmujemy właściwe decyzje? Czy po raz kolejny pozwalamy, by rządziły nami, wbrew naszym najlepszym intencjom, wymogi chwili teraźniejszej?
Nowe, przełomowe podejście do podejmowania decyzji, jakim jest 10-10-10, to narzędzie, pozwalające odzyskać kontrolę nad własnym życiem w domu, w miłości i w pracy. Proces ten jest klarowny, prosty i przejrzysty. Właściwie, stając przed dylematem, na początek wymaga on jedynie zadania trzech pytań:
Jakie będą konsekwencje moich decyzji za 10 minut?
Za 10 miesięcy?
A za 10 lat?
Wydaje się to łatwe? Niekoniecznie. Przytaczając znaczące wydarzenia z życia własnego oraz wielu oddanych praktyków 10-10-10, Suzy Welch ujawnia, jak analizowanie wpływu naszych decyzji w różnych ramach czasowych nieuchronnie odkrywa nieuświadomione priorytety, lęki, potrzeby i pragnienia - a ostatecznie, pomaga nam określić oraz żyć zgodnie z naszymi najgłębszymi celami i wartościami.

10-10-10 ma wyjątkowo uniwersalne zastosowanie. Bez względu na to, czy używają go studenci college'u czy zapracowane matki lub członkowie kadry kierowniczej wyższego szczebla, pracownicy instytucji rządowych czy przedsiębiorcy, 10-10-10 udowodnił swoją skuteczność w przypadku istotnych, drobnych, rutynowych i radykalnych decyzji, konsekwentnie zmieniając życie wielu osób na lepsze.
W tej niezwykle przydatnej i wiele wnoszącej książce, autorka wyczerpująco wyjaśnia potęgę 10-10-10, przełomową ideę, która potrafi zastąpić chaos porządkiem, poczucie winy radością, a zamieszanie jasnością.


Suzy Welch. Dziennikarka, autorka książek, żona Jacka Welcha, urodzona w roku 1959. Jest uznanym komentatorem i dziennikarzem w świecie biznesu. Ukończyła Harvard University oraz Harvard Business School. Do 2001 roku była redaktor naczelną Harvard Business Review. Jest autorką wielu artykułów dotyczących przywództwa, kreatywności, zmian oraz zachowań organizacyjnych. Jest współautorką - razem z Jackiem Welch'em - bestselleru "Winning" oraz "Winning: The Answers".
Aktualnie wraz z nim prowadzi rubrykę The Welch Way w tygodniku BusinessWeek. Jest felietonistką w magazynie O - The Oprah Magazine, gdzie pisze o trudnej sztuce godzenia życia osobistego z karierą zawodową.
Jej najnowsza książka 10-10-10 jest bestsellerem New York Times w kategorii podejmowanie strategicznych decyzji życiowych.


"Suzy Welch ma mnóstwo błyskotliwych pomysłów. W książce o 10-10-10 oferuje skuteczne, proste w użyciu narzędzie, które sprawia, że podejmowanie trudnych decyzji staje się proste, pozwalając nam jaśniej spojrzeć na życiowe zawirowania. Jeśli zastanawiasz się, co robić, jaką ścieżką podążyć na rozstaju, zostać czy odejść - niezależnie od sytuacji - 10-10-10 pomoże ci odnaleźć właściwą drogę".

Daniel Goleman, autor Inteligencji emocjonalnej

"Ta elokwentna, dowcipna, inteligentna książka odnosi sukces na kilku poziomach. Zawiera nie tylko wnikliwe i treściwe lekcje, dotyczące podejmowania decyzji, ale też osobiste historie życiowe, ilustrujące proces dokonywania wyborów przez Suzy, które są niezwykle wciągające i od pierwszej do ostatniej strony przykuwają uwagę czytelnika".
Doris Kearns Goodwin, autorka Team of Rivals

O autorce :
Suzy Welch uczęszczała do Phillips Exeter Academy, Harvard College, and Harvard Business School, którą ukończyła jako, jedna z najlepszych studentów na roku.
Swoją karierę zaczynała jako reporter Miami Herald i poźniej the Associated Press. Po ukończeniu szkoły biznesu, podjęła praktykę zawodowa, m.in w Bain & Company, firmie konsultingowej, specjalizującej się w zarządzaniu. Popularność zdobyła jako autorka i redaktorka kilku książek i artykułów poruszających tematykę przywództwa, zmian organizacyjnych oraz zarządzania zasobami ludzkimi.
Na początku 2002 roku zrezygnowała ze stanowiska w Harvard Business Review, po tym jak wyszedł na jaw jej romans, z żonatym ówcześnie Jackiem Welchem (jednym z szefów General Electric), który nawiązali w czasie przygotowań do wywiadu z nim dla magazynu. W tamtym czasie nosiła nazwisko pierwszego męża Wetlaufer (z którym ostatecznie się rozwiodła). Jack Welch również uzyskał rozwód i para pobrała się.
Aktualnie państwo Welch mieszkają w Beacon Hill, w sąsiedztwie Bostonu. Suzy, zaangażowała się w program Babson Executive MBA, często tez udziela wykładów na tematy kobiecego przywództwa. Razem z mężem napisała bestsellerowy poradnik Winning oraz jego kontynuacje Winning: The Answers. Suzy redaguje kolumnę w magazynie O (The Ophra Magazine), oraz współtworzy wraz z mężem cotygodniowa kolumnę w BusinnessWeek, która jest rozpowszechniona w ponad trzydziestu głównych gazetach na świecie. Suzy Welch ma czwórkę dzieci.
Data wydania: 2010-01-13
ISBN: 978-83-922897-6-0, 9788392289760
Wydawnictwo: REMI
Stron: 290

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka 10 minut. 10 miesięcy. 10 lat. Metoda, która odmieni wasze życie aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@silverraven
2010-10-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 1 /10
Przeczytane Poradniki/Odmień swoje życie

Cytaty z książki

O nie! Książka 10 minut. 10 miesięcy. 10 lat. Metoda, która odmieni wasze życie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe