122 porady. Jak to zrobić w Linuksie

Paweł Kaczor
122 porady. Jak to zrobić w Linuksie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Od pewnego czasu dystrybucje Linuxa mają wbudowany interfejs graficzny. Użytkownicy przyzwyczajeni do pracy w systemie Windows nie mają dużych problemów z rozpoczęciem pracy w środowisku Linux. Posługując się trybem graficznym, nie ma jednak dostępu do wielu opcji oprogramowania. Chcąc wykorzystać możliwości systemu, trzeba posługiwać się poleceniami wydawanymi w trybie konsoli. Książka nie jest systematycznym wykładem systemu Linux. Pozycja zawiera wskazówki, jak korzystając z konsoli wykonać najczęściej spotykane czynności: - pracować z plikami i katalogami, - zarządzać kontami użytkowników i prawami dostępu, - korzystać z sieci, - nadzorować procesy, - instalować pakiety RPM, - zarządzać modułami jądra, - automatyzować pracę za pomocą skryptów powłoki, - archiwizować dane, - obsługiwać pocztę elektroniczną, - posługiwać się klientem ftp, - przeglądać strony WWW, - pakować i rozpakowywać pliki. Aby ćwiczyć posługiwanie się poleceniami Linuxa nie trzeba instalować go na komputerze i pozbywać się dotychczasowego systemu. Wystarczy, żeby uruchomić komputer z dyskietki systemowej mini dystrybucji. W ostatnim rozdziale książki opisane zostały 3 z nich: BrutalWare, Floppix i Pocket Linux. Powodzenia w odkrywaniu tajemnic Linuxa!
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-7279-463-5, 9788372794635
Wydawnictwo: Mikom
Stron: 80

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę 122 porady. Jak to zrobić w Linuksie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka 122 porady. Jak to zrobić w Linuksie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe