1809 Grom nad Dunajem Zwycięstwa Napoleona nad Habsburgami Tom II Aspern

John Gill
1809 Grom nad Dunajem Zwycięstwa Napoleona nad Habsburgami Tom II Aspern
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W drugim tomie swojej mistrzowskiej pracy o epickiej kampanii Napoleona w roku 1809, John H. Gill opisuje działania francuskiego cesarza, szukającego decydującego rozstrzygnięcia w wojnie przeciwko Habsburgom ? historia, której detale były rzadko przywoływane, szczególnie w pracach angielskojęzycznych. Relacja rozpoczyna się od efektownego uderzenia armii francuskiej z Bawarii na Wiedeń doliną Dunaju i przedstawia pierwszą bezdyskusyjną porażkę Napoleona w bitwie pod Aspern ? Essling oraz straszliwą bitwę pod Ebelsbergiem, opisywaną przez jej uczestników jako najpotworniejszą z tych, w których kiedykolwiek brali udział. To sugestywna i fachowo przedstawiona opowieść, która interpretuje tworzące ją wydarzenia zarówno na poziomie strategicznym, jak i z punktu widzenia pojedynczego człowieka; od decyzji o ruchach armii liczących ponad 100 tysięcy ludzi, do doświadczeń poszczególnych żołnierzy i cierpień ludności lokalnej. ?Kompletna historia ostatniej zwycięskiej wojny Napoleona? ? First Empire ?Dowód na to, że badania nad wojnami napoleońskimi są nadal w świetnej formie? ? Gary Sheffield, profesor Uniwersytetu w Birmingham. ?Raz jeszcze Jack Gill zwraca się ku tematowi, który zna tak dobrze ? wojnie roku 1809 z Austrią. Korzystając ze swojej szerokiej znajomości niemieckich, austriackich i francuskich wspomnień, dzienników, historii jednostek oraz oficjalnych raportów, przedstawia nam ostatnią zwycięską kampanię Napoleona ? Robert Burnham, redaktor The Napoleon Series.
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-65855-41-1, 9788365855411
Wydawnictwo: Napoleon V
Stron: 441

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka 1809 Grom nad Dunajem Zwycięstwa Napoleona nad Habsburgami Tom II Aspern aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka 1809 Grom nad Dunajem Zwycięstwa Napoleona nad Habsburgami Tom II Aspern. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl