50 idei, które powinieneś znać. Etyka

Ben Dupré
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
50 idei, które powinieneś znać. Etyka
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Kwestie etyczne – traktujące o różnicy między dobrem a złem, o naszych wzajemnych obowiązkach wobec siebie i o tym, jak powinniśmy postępować – od tysiącleci zajmują myślicieli na całym świecie, stanowiąc fundament systemów prawnych, politycznych i światopoglądowych. 50 idei, które powinieneś znać. Etyka to przystępne omówienie podstaw i najważniejszych zagadnień tej dyscypliny zarówno w wymiarze teoretycznym, jak i pod kątem praktycznych konsekwencji dla codziennego życia. Odnosząc się do szerokiego wachlarza tematów, w tym takich kontrowersyjnych zagadnień jak terroryzm, cenzura i kara śmierci, niniejsza książka pomoże czytelnikowi odnaleźć się w moralnym labiryncie współczesności.

„50 idei, które powinieneś znać” to seria książek wprowadzających w fascynujący świat pytań i zagadnień – tych trudnych oraz tych zupełnie podstawowych – które od dawna towarzyszą ludzkości w jej misji zrozumienia świata. Seria prezentuje najważniejsze teorie i idee głównych dziedzin wiedzy, stanowiąc świetny punkt wyjścia do dalszej nauki. Obowiązkowa lektura każdego początkującego erudyty!
Data wydania: 2021-01-22
ISBN: 978-83-01-21546-0, 9788301215460
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Stron: 242
dodana przez: chudini0505

Autor

Ben Dupré Ben Dupré Ben Dupré to pisarz i redaktor, a także pracownik naukowy Uniwersytetu Oksfordzkiego. Pracował dla takich wydawców, jak Guinness i Oxford University Press.

Pozostałe książki:

50 teorii filozofii które powinieneś znać 50 wielkich idei, które powinieneś znać 50 idei, które powinieneś znać. Filozofia 50 idei, które powinieneś znać. Polityka
Wszystkie książki Ben Dupré

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę 50 idei, które powinieneś znać. Etyka? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Aga_M_B
2021-09-26
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka 50 idei, które powinieneś znać. Etyka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl