555 zagadek o Karkonoszach

Waldemar Brygier, Anna Zygma
555 zagadek o Karkonoszach
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Karkonosze, Riesengebirge, Góry Olbrzymie albo Góry Olbrzymów, bo tak je kiedyś nazywano, od zawsze budziły respekt i przyciągały tajemniczościąi dzikością, a ich sława sięgała daleko poza region sudecki.

Porośnięte gęstym lasem, mroczne i niedostępne, zamieszkane przez dzikie zwierzęta i demony,były uważane za królestwo legendarnego Ducha Gór. Dziś stanowią jedną z największych atrakcji turystycznych Sudetów, a górująca nad nimi Śnieżka z roku na rok bije rekordy popularności wśród najczęściej odwiedzanych miejsc na mapie Dolnego Śląska.Miłośnicy Karkonoszy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie sposób zebrać całej nagromadzonej przez wieki wiedzy o tych górach 555 zagadek o Karkonoszach to małe kompendium tego, co warto o nich wiedzieć. Wszystko, co w nich najciekawsze, unikatowe, osobliwe, a przede wszystkim zagadkowe,znalazło się w tej książce.

Autorzy starają się w przystępny i rzeczowy sposób ukazać esencję tych gór.Warto udać się z Anią i Waldkiem w „zagadkową podróż”, na spotkanie z ludźmi, krajobrazami, przyrodą i dziedzictwem Karkonoszy.
Data wydania: 2022-02-08
ISBN: 978-83-283-7536-9, 9788328375369
Wydawnictwo: Bezdroża
Stron: 304
dodana przez: landrynkowa

Autor

Waldemar Brygier Waldemar Brygier
Urodzony w 1970 roku w Polsce
Dziennikarz, autor przewodników, przewodnik sudecki, pilot wycieczek, propagator turystyki. Twórca serwisu @Link("Wszystko o Sudetach, czyli że wszystko na tej stronie jest o Sudetach") Współpracuje z czasopismami związanymi tematycznie z turysty...

Pozostałe książki:

Dolny Śląsk na weekend : przewodnik turystyczny Dolny Śląsk na weekend Góry Stołowe. Przewodnik Główny Szlak Sudecki Góry Opawskie. Przewodnik
Wszystkie książki Waldemar Brygier

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę 555 zagadek o Karkonoszach? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

MA
2022-03-14
Przeczytane

"555 zagadek o Karkonoszach" to seria o polskich górach, która została wydana przez @bezdroza
Góry przyciągają swoją tajemniczością, pięknem widoków. Są niedostępne, niebezpieczne, zamieszkałe przez dzikie zwierzęta, kryjące bujną roślinność.
Mówią, że jak raz spojrzysz to się zakochasz.
Karkonosze to najwyższe pasmo górskie Sudetów i Czech.
Najwyższy położony punkt to Śnieżka.
To podstawa, którą znałam o tych górach. Dzięki tej książce, pewnego rodzaju przewodnikowi jestem mądrzejsza o 553 wiadomości na temat Karkonoszy.

Ta książka to kompendium wiedzy o Karkonoszach. Autorzy w sposób przystępny każdemu przedstawiają odpowiedzi na pytania dotyczące tych gór.
Wszystko to okraszone jest pięknymi, co ważne kolorowymi ilustracjami.
Myślę, że fani gór będą usatysfakcjonowani tym o czym tu przeczytają.
Książka może służyć jako świetny przewodnik podczas wycieczki w tamte rejony. Prawdziwa skarbnica wiedzy i smaczków związanych z Karkonoszami.
Znajdziemy tu historię regionu, geologię, powstanie herbu, faunę, zabytki na szlaku, obiekty historyczne i wiele innych bardzo ciekawych informacji.
Dla mnie to jeden z lepiej wydanych przewodników jakie dane było mi czytać. Napewno zabieram ze sobą jadąc w Karkonosze.
Polecam

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka 555 zagadek o Karkonoszach. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl