Główny Szlak Sudecki

Waldemar Brygier
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Główny Szlak Sudecki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Główny Szlak Sudecki wręcz oszałamia niezwykłym bogactwem atrakcji i - chyba jak żaden inny w naszym kraju - charakteryzuje się niebywałą różnorodnością. Wędrując nim możemy podziwiać ?alpejskie? krajobrazy w Karkonoszach, skalne miasteczka Gór Stołowych, podziemne trasy Gór Sowich i Złotych, urokliwe miasteczka, zaciszne doliny i niezliczoną ilość zabytków. Wydając niniejszy przewodnik chcieliśmy ułatwić przygotowania niezbędnych materiałów przed wyruszeniem na trasę. Dotyczy to przede wszystkim zgromadzenia zestawu map w skali 1:50'000, z dokładnym przebiegiem szlaku, które mają być największym atutem. Ponadto przewodnik zawiera opisy przebiegu szlaku, miejscowości, atrakcji, ciekawostek i legend oraz precyzyjne sporządzone profile tras z informacją o czasach przejść, dystansem i lokalizacją wyróżniających się miejsc i obiektów. Prezentację uzupełnia bogata galeria zdjęć zabytków, panoram i ciekawych miejsc. Już na końcu czytelnik znajdzie podstawowe informacje na temat odznaki GSS: mapę i wykaz punktowy za poszczególne etapy oraz regulamin zdobywania odznaki, ustanowionej i przyznawanej przez PTTK. W przewodniku przedstawiliśmy trasę z zachodu na wschód, od Świeradowa-Zdroju do Prudnika, bo jak wynika z obserwacji jest to najczęściej wybierany kierunek marszu. Jednak na mapach prezentujemy także kilometraż w przeciwną stronę. Cała trasa została podzielona na 23 odcinki a podział ten wynika tylko z określonych możliwości prezentacji poszczególnych fragmentów szlaku na przyjętym arkuszu map i nie należy go traktować jako propozycji rozłożenia jej na etapy.
ISBN: 978-83-7605-836-8, 9788376058368
Wydawnictwo: COMPASS

Autor

Waldemar Brygier Waldemar Brygier
Urodzony w 1970 roku w Polsce
Dziennikarz, autor przewodników, przewodnik sudecki, pilot wycieczek, propagator turystyki. Twórca serwisu @Link("Wszystko o Sudetach, czyli że wszystko na tej stronie jest o Sudetach") Współpracuje z czasopismami związanymi tematycznie z turysty...

Pozostałe książki:

Dolny Śląsk na weekend : przewodnik turystyczny Dolny Śląsk na weekend Góry Stołowe. Przewodnik Góry Opawskie. Przewodnik 555 zagadek o Karkonoszach
Wszystkie książki Waldemar Brygier

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Główny Szlak Sudecki? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@bea-ta
2019-11-16
7 /10
Przeczytane przeczytane 2017 Dolny Śląsk

Kompendium Głównego Szlaku Sudeckiego im dra Orłowicza. Jeden z lepszych przewodników, z którymi miałam przyjemność wędrować. Ma wszystko to, co powinien, moim zdaniem, mieć dobry przewodnik. GSS podzielono tu na 23 odcinki. Każdy odcinek z opisem trasy, ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji i ciekawostek, okraszony licznymi fotografiami, z dokładnymi mapami, wykresami, piktogramami i najważniejszymi informacjami o schroniskach znajdujących się na szlaku (z aktualnym numerem telefonu). Nie napotkałam nieścisłości lub przeinaczeń, co jest jego prawdziwą wartością. Polecam wszystkim wybierającym się na wędrówkę po Sudetach którymś z odcinków lub całym, liczącym ponad 440 km, szlakiem.
Jedynym minusem jest słabe zabezpieczenie okładki przed korzystaniem z przewodnika w różnych warunkach atmosferycznych i przechowywaniem w plecakowych kieszeniach (okładka po jednorazowym - co prawda: wielodniowym - wędrowaniu wygląda nieszczególnie).

× 2 | link |
@biegajacy_bibliotekarz
2020-01-17
10 /10
Przeczytane Moje góry Podróżnicze

Cytaty z książki

O nie! Książka Główny Szlak Sudecki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl