"Nasza ojczyzna jest w niebie" Kazania pogrzebowe, tom 8

Kazimierz Ryczan
"Nasza ojczyzna jest w niebie" Kazania pogrzebowe, tom 8
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

„Nasza ojczyzna jest w niebie” to drugi tom kazań pogrzebowych w ramach bogatej serii homiletycznej ks. bpa Kazimierza Ryczana. Książka jest modlitewnym wspomnieniem osób, które Autor odprowadzał do bram domu Boga Ojca, stanowiąc szczególne świadectwo tworzenia więzów wspólnoty. Czy pogrzebowe słowa mogą świadczyć o trwaniu w więzach wspólnoty? Te zawarte w niniejszym tomie zdecydowanie tak, gdyż napisało je życie utkane z więzów pastersko-rodzinnych, kapłańskich, społecznych – ludzkich. Towarzyszenie człowiekowi zbudowało pomnik pamięci o człowieku, który przekazuje nam Ksiądz Biskup. Niech ukazująca się w Roku Miłosierdzia publikacja, będzie dla czytelnika okazją do zatrzymania się nad perspektywą nieba, zdobywaną w więzach ziemskiej wspólnoty. Nakładem Wydawnictwa „Jedność” ukazały się następujące zbiory kazań bpa K. Ryczana: - Uświęceni przez Pana. Kazania okolicznościowe - Zauroczeni Panem. Kazania o świętych, t. I - Na służbie Nieśmiertelnego. Kazania o świętych, t. II - Wdzięczni Bogu Ojcu. Kazania okolicznościowe, t. I - Wierni darom Pana. Kazania okolicznościowe, t. II - Śladami Pana. Kazania Pańskie, t. I - Pan mój i Bóg mój. Kazania Pańskie, t. II - Pan mówi… Rozważania rekolekcyjne - Wezwani do domu Ojca. Kazania pogrzebowe, t. I Odbiorcy: - osoby chcące pogłębić i umocnić swoją wiarę, a także zastanowić się nad sensem życia i zasadnością dokonywanych wyborów oraz sposobami kroczenia do świętości - duszpasterze przygotowujący kazania pogrzebowe. Dlaczego warto przeczytać tę książkę? - doskonała lektura do chrześcijańskiej refleksji na upływającym czasem i odkrywania ludzkiej egzystencji w perspektywie Bożych planów - autor jako profesor socjologii i jednocześnie duszpasterz z olbrzymim doświadczeniem w celny sposób ukazuje, w jaki sposób bliskość Boga pomaga w dobrym przeżywaniu współczesnej codzienności.
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-7971-549-7, 9788379715497
Wydawnictwo: Jedność
Stron: 336

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka "Nasza ojczyzna jest w niebie" Kazania pogrzebowe, tom 8 nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka "Nasza ojczyzna jest w niebie" Kazania pogrzebowe, tom 8. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl