86-Eighty Six, Vol. 1

Asato Asato
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
86-Eighty Six, Vol. 1
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

The San Magnolia Republic has long been under attack by unmanned weapons from the neighboring Empire. Against this onslaught, the Republic has also deployed similar weapons, narrowly avoiding great loss of life and impending disaster-or at least that's how it seemed.

The truth is that it has never been possible to have no casualties. Young men and women drawn from the Republic's supposedly non-existent 86th district are organized into the "86 unit" and then ordered to pilot the "unmanned weapons" before heading to battle.
Data wydania: 2019-03-26
ISBN: 1-9753-0312-1, 1975303121
Język: angielski
Wydawnictwo: Yen On
Cykl: 86, tom 1
Kategoria: Manga
Stron: 256
dodana przez: literackiespelnienie

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę 86-Eighty Six, Vol. 1? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@literackiespelnienie
2021-06-22
5 /10
Przeczytane Dystopia Japonia Dramat Sci-Fi Polityczny Wojenny

Przeciętna opowieść aspirująca do gatunkowego klasyka. Mało wiarygodna wizja: dystopijna elegia w realiach konfliktu zbrojnego z maszynami. Tytułowa ,,86'', to armia wyselekcjonowanych wyrzutków na terytorium wroga, którym nadano fałszywą misję patriotyczną- strzec porządku Republiki przed intruzem. W czym tkwi problem? Ano w podziale na role oraz w wewnętrznej strukturze polityki państwa, gdzie jawnie przyznaje się do dyskryminacji oraz rasizmu (chociaż flaga narodu promuje ideały równości czy sprawiedliwości: hipokryzja i dwulicowość poza skalą). Mam uwierzyć, że ludzie za murami decydują o działaniach militarnych? Poważnie? Otrzymujemy świat, gdzie bogaci, biali panowie oraz panie bawią się na wystawnych salonach, wychowują dzieci w przyjaznej atmosferze, korzystają z łakoci, a żołnierzami po drugiej stronie barykady pogardliwie zwie się ,,świniami''. Którym odebrano prawa człowieka, mimo, że to oddziały z młodzieżą, która broni dostępu, aby obce jednostki nie wtargnęły do Republiki. Władza w ręce ludu: serio? Spełnił się komunistyczny sen dla naiwniaków. Na cienkich drutach filcowane: sensacyjne pomysły wrzucone w wir walki, gdzie wojna donikąd nie prowadzi, a batalion z ,,86'' jest skazany na porażkę. Gra na poważnych nutach podkreśla ułomny dramat autorski - podważając sens misji, cywilne wybory i wiarygodność konstrukcji cywilizacji jutra. Zawiodłem się od pierwszej do ostatniej sceny: pompatyczne przemowy nie rezonują z komedią, a Republika to faszystowskie państ...

× 8 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka 86-Eighty Six, Vol. 1. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

86-Eighty Six, Vol. 2
86-Eighty Six, Vol. 2
Asato Asato
5/10
Let's go back to where we belong Having bid Lena farewell, Shin and the surviving members of the Sp...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl