Adam Chmielowski. Święty Brat Albert Człowiekiem 2017 roku

ks. Jan Śledzianowski
Adam Chmielowski. Święty Brat Albert Człowiekiem 2017 roku
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Fakty z życia oraz charyzmat "Biedaczyny z Krakowa" - Świętego Brata Alberta w ujęciu księdza profesora Jana Śledzianowskiego, moralisty, teologa małżeństwa i rodziny, autora licznych publikacji prasowych i książkowych. Adam Chmielowski, znakomicie rokujący polski malarz, a także powstaniec styczniowy, oddał Panu Bogu wszystko, szukając Jego oblicza w twarzach sióstr i braci zapomnianych przez świat i najbardziej opuszczonych. Był i jest nadal dla ubogich oparciem, pocieszeniem i nadzieją - "dobrym jak chleb". Dla pozostałych natomiast znakiem heroicznej miłości, nie pozwalającym pozostawać obojętnym na potrzeby bliźnich. "Wielkość Brata Alberta wyraziła się w tym, że potrafił poruszać innych, by nie pozostawali obojętni na los najbardziej opuszczonych, wyzwalając ludzką solidarność i dobroczynność" - powiedział kard. Stanisław Dziwisz, ogłaszając, że rok 2017 jest Rokiem Świętego Brata Alberta (wspólną decyzją polskiego parlamentu i episkopatu). Odbiorcy: - Osoby wrażliwe na losy bliźnich - Pragnący zrozumieć sens cierpienia i poświęcenia - Duszpasterze oraz osoby pragnące poszerzyć swoją wiedzę z zakresu miłosierdzia i dobroczynności Dlaczego warto przeczytać tę książkę? Książeczka stanowi doskonałą okazję do odkrycia na nowo charyzmatu apostoła ubogich - św. Adama Chmielowskiego. Autor publikacji ukazuje w niej heroizm życia oraz kontekst historyczno-społeczny Polski przełomu wieków (XIX/XX). Zwięźle przedstawia życie świętego, przybliża ponadto charyzmat Zgromadzenia Sióstr i Braci Albertynów. Ogrzewalnie - pisał Brat Albert - mają się stać "domami, gdzie niższy proletariat, a więc bezdomni ludzie, nędzarze i niedołężni, żebracy, wyrobnicy bez zajęcia znajdą ratunek w swoich ostatecznych potrzebach (...)".
ISBN: 978-83-7971-731-6, 9788379717316
Wydawnictwo: Jedność

Autor

ks. Jan Śledzianowski ks. Jan Śledzianowski
Urodzony 3 czerwca 1938 roku w Polsce
polski duchowny rzymskokatolicki diecezji kieleckiej, socjolog, teolog, profesor nauk teologicznych. Profesor Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Jest założycielem licznych organizacji charytatywnych i stowarzyszeń katolickich w diecezji oraz...

Pozostałe książki:

...i nie opuszczę cię aż do śmierci Eutanazja dobra śmierć czy zabójstwo człowieka Ksiądz Czesław Kaczmarek Biskup Kielecki 1895-1963 I nie opuszczę Cię aż do śmierci
Wszystkie książki ks. Jan Śledzianowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Adam Chmielowski. Święty Brat Albert Człowiekiem 2017 roku aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Adam Chmielowski. Święty Brat Albert Człowiekiem 2017 roku. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl