Afrykanie, Burowie, Brytyjczycy. Studium wzajemnych relacji 1795-1854

Michał Leśniewski
Afrykanie, Burowie, Brytyjczycy. Studium wzajemnych relacji 1795-1854
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka jest nowatorską w polskiej historiografii probą syntezy dziejow Południowej Afryki w pierwszej Polowie XIX wieku. Koncentruje się na relacjach w tytułowym trojkącie, pomiędzy afrykańskimi ludami i państwami, społecznościami burskimi i brytyjska administracją kolonialną oraz osadnikami. Ten niezwykle ciekawy okres obejmuje dwa ważne wydarzenia: mfecane/difaqane i Wielki Trek. Jednakże opracowanie to nie ogranicza się tylko do nich, ale także do szeroko rozumianej genezy obu wydarzeń oraz ich skutkow. Praca ta ukazuje bowiem skalę i dynamikę przemian jakie dotknęły Południowa Afrykę w pierwszej połowie XIX wieku, oraz najważniejszych czynnikow, ktore wpłynęły na przebieg tych wydarzeń, tak by czytelnik mogł dostrzec całą złożoność owczesnej sytuacji i rożnorodność wpływających na nią czynnikow.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-61208-15-0, 9788361208150
Wydawnictwo: Bel Studio
Stron: 566

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Afrykanie, Burowie, Brytyjczycy. Studium wzajemnych relacji 1795-1854 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Afrykanie, Burowie, Brytyjczycy. Studium wzajemnych relacji 1795-1854. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe